Kolejni poszukiwani w rękach policjantów - Aktualności - KPP w Legionowie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejni poszukiwani w rękach policjantów

Data publikacji 18.01.2021

Na terenie powiatu legionowskiego zostały zatrzymane kolejne osoby poszukiwane przez wymiar sprawiedliwości. Podstawą do zatrzymani trzech mężczyzn były nakazy doprowadzenia wydane przez Sąd Rejonowy w Legionowie. Mężczyźni zgodnie z dyspozycją sądu trafili do zakładów penitencjarnych celem odbycia zasądzonych kar.

Do jednostek Policji każdego dnia wpływają kolejne nakazy doprowadzenia i listy gończe, na podstawie których policjanci wszczynają poszukiwania. W dalszej kolejności przystępują do działań, które mają na celu ujawnienie miejsca pobytu tych osób i ich zatrzymania.

Pierwszy z poszukiwanych mężczyzn został zatrzymany w czwartek przed północą. Podczas legitymowania mundurowi ujawnili, iż 35-latek poszukiwany jest przez sąd w Legionowie. Zgodnie z wydamy nakazem doprowadzenia, mężczyzna został zatrzymany i trafił do aresztu śledczego, gdzie odbędzie roczną karę pozbawienia wolności.

Kolejni dwaj poszukiwani zostali zatrzymani w trakcie sobotnich interwencji domowych. Po godzinie 12 mundurowi w Legionowie zatrzymali 41-latka, który zgodnie z decyzją sądu do zakładu penitencjarnego trafił na 6 miesięcy. Natomiast po 20 funkcjonariusze z jabłonowskiego komisariatu zatrzymali 44-latka, który w izolacji pozostanie przez 10 dni.

Policjanci przypominają, że za pomoc w ukrywaniu sprawcy przestępstwa grozi odpowiedzialność karna wynikająca z art. 239§1 kodeksu karnego.

podkom. Justyna Stopińska