Areszt za przemoc wobec matki - Aktualności - KPP w Legionowie

Aktualności

Areszt za przemoc wobec matki

Data publikacji 19.02.2021

Policjanci z legionowskiej komendy zatrzymali 50-latka, który od kilku lat znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją matką. Na wniosek śledczych i prokuratora, sąd zastosował wobec agresora środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące. Za przestępstwo znęcania się nad osobą najbliższą grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Legionowie zostali powiadomieni o przemocy domowej, której miał dopuszczać się 50-latek wobec swojej matki. Jak ustalili śledczy, mężczyzna od kilku lat nadużywał alkoholu, wtedy też wszczynał awantury podczas których wyzywał i popychał pokrzywdzoną, zakłócał jej spoczynek nocny, groził pozbawieniem życia. Kobieta przyznała się mundurowym, że obawia się syna. W związku ze zgłoszeniem policjanci zatrzymali mężczyznę. Badanie alkomatem wykazało w organizmie 50-latka ponad dwa promile alkoholu.

Zebrany przez śledczych materiał dowodowy pozwolił na przestawienie 50-latkowi zarzutu fizycznego i psychicznego znęcania się nad matką. Na wniosek policjantów i prokuratora, Sąd Rejonowy w Legionowie zastosował wobec mieszkańca powiatu legionowskiego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące.

Za przemoc wobec osób najbliższych grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

podkom. Justyna Stopińska