Policjanci pomogli bezdomnej kobiecie - Aktualności - KPP w Legionowie

Aktualności

Policjanci pomogli bezdomnej kobiecie

Data publikacji 23.02.2021

Każdej zimy policjanci ruszają z pomocą osobom bezdomnym i zagrożonym wychłodzeniem. Ujemne temperatury są ogromnym zagrożeniem dla osób bezdomnych i nieporadnych życiowo. Wczoraj, po informacji otrzymanej od mieszkańca gminy, policjanci z Serocka udzielili pomocy bezdomnej kobiecie. Mundurowi sprawdzają każdą informację o osobach, które są zagrożone wychłodzeniem.

Wczoraj, po godzinie 19, policjanci z Komisariatu Policji w Serocku dostali informację, że przed jednym z bloków w Zegrzu siedzi bezdomna kobieta. Natychmiast pojechali to sprawdzić i udzielić jej pomocy.

Funkcjonariusze na miejscu zastali 60-latkę, która oświadczyła, że od kilku lat jest osobą bezdomną. Policjanci zaproponowali kobiecie przewiezienie do ośrodek dla osób bezdomnych, gdzie będzie miała ciepło, otrzyma fachową opiekę i regularne gorące posiłki. Kobieta przystała na propozycje mundurowych i została przewiezienie  do noclegowni.

Pamiętajmy!

Okres zimowy to czas, gdy policjanci podczas patroli zwracają większą uwagę na miejsca, gdzie mogą nocować bezdomni. Są to zazwyczaj pustostany, ogródki działkowe czy altanki. Policjanci każdego roku monitorują sytuację tych osób. Sami oferują pomoc każdemu, kto jej potrzebuje - odnajdując takie osoby zawsze proponują przewiezienie ich do ośrodków, w których jest ciepło, gdzie mogą zjeść ciepły posiłek i przespać się w normalnych warunkach.

Jeśli wiecie o miejscach, gdzie przebywają bezdomni, możecie zgłosić to również przez Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa. Zaznaczenie miejsca zajmuje minutę, a jednocześnie spowoduje, że patrole Policji będą kontrolować to miejsce. W ten sposób możecie uratować czyjeś życie.

Jeśli widzisz, że osoba bezdomna jest narażona na wychłodzenie, natychmiast dzwoń na numer alarmowy 112!

podkom. Justyna Stopińska