Przez jeden weekend zatrzymali 10 osób poszukiwanych - Aktualności - KPP w Legionowie

Aktualności

Przez jeden weekend zatrzymali 10 osób poszukiwanych

Data publikacji 06.04.2021

Policjanci tylko przez jeden weekend na terenie powiatu legionowskiego zatrzymali 10 poszukiwanych osób. Wszyscy ukrywali się przed wymiarem sprawiedliwości za popełnione przestępstwa chcąc uniknąć kary. Wśród zatrzymanych były osoby poszukiwane listem gończym, nakazami doprowadzenia do aresztu oraz osoby poszukiwane w celu ustalenia miejsca pobytu.

W miniony weekend na terenie powiatu legionowskiego policjanci zatrzymali 10 osób poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości. Zatrzymani ukrywali się przed organami ścigania aby uniknąć kary.

Siedmioro zatrzymanych to mężczyźni w wieku od 24 do 55 lat poszukiwanych na podstawie nakazów doprowadzenia. Najdłużej w zakładzie karnym pozostanie 35-latek, którego sąd skazał na karę 4 lat pozbawiania wolności za kradzież rozbójniczą.

Wśród zatrzymanych była również jedna kobieta poszukiwana listem gończym wydanym przez Sąd Rejonowy w Szczytnie. 47-latka zgodnie z dyspozycją sądu w zakładzie karnym spędzi 8 miesięcy za oszustwo.

Pozostałych dwóch mężczyzn poszukiwanych było  przez prokuraturę w celu ustalenia miejsca pobytu.

Zatrzymane osoby trafili w ręce Policji dzięki podjętym przez funkcjonariuszy ustaleniom i rozpoznaniu środowiska przestępczego.

Zgodnie z dyspozycją listu gończego lub nakazów, zatrzymani zostali umieszczeni jednostkach penitencjarnych.

podkom. Justyna Stopińska