Za przemoc wobec matki trafił pod policyjny dozór - Aktualności - KPP w Legionowie

Aktualności

Za przemoc wobec matki trafił pod policyjny dozór

Data publikacji 16.04.2021

Legionowscy policjanci zatrzymali sprawcę przemocy domowej, który odpowie za znęcanie nad swoją matką. Na wniosek śledczych, Prokuratura Rejonowa w Legionowie zastosowała wobec 59-latka środki zapobiegawcze w postaci dozoru policyjnego, zakazu zbliżania i kontaktowania się z pokrzywdzoną oraz nakazu opuszczenia wspólnego lokalu mieszkalnego.

Dozór Policji połączony z zakazem zbliżania i kontaktowania się z pokrzywdzoną oraz nakaz opuszczenia wspólnego lokalu mieszkalnego to środki zapobiegawcze, jakie zastosował prokurator wobec 59-letniego mieszkańca powiatu legionowskiego. Mężczyzna został zatrzymany przez mundurowych po tym, jak podczas interwencji kobieta powiedziała mundurowym, że syn od kilku miesięcy znęca się nad nią. W chwili zatrzymania mężczyzna był nietrzeźwy, badanie alkomatem wykazało w jego organizmie 1,5 promila alkoholu.

59-latek trafił do policyjnego aresztu, gdzie spędził noc. Śledczy ustalili, że mężczyzna od kilku miesięcy, będąc pod wpływem alkoholu, wszczynał awantury, podczas których ubliżał matce, wypędzał z mieszkania, zakłócał spokój i spoczynek nocny słuchając głośno muzyki.

Po wytrzeźwieniu, dochodzeniowcy przedstawili mieszkańcowi powiatu legionowskiego zarzut psychicznego znęcania się nad matką. Teraz 59-latek poniesie konsekwencje swoich czynów. Za to przestępstwo grozi mu kara więzienia od 3 miesięcy do 5 lat.

Pamiętajmy, że na zjawisko przemocy domowej nie można pozostawać obojętnym. Jeśli jesteś ofiarą lub świadkiem przemocy domowej nie obawiaj się powiadomić o tym Policji. W trosce o zdrowie i życie Twoje i Twoich najbliższych, nie pozwalaj, by sprawca pozostał bezkarny!

podkom. Justyna Stopińska/is