„Oszczędzał” na zakupach, teraz odpowie za oszustwo - Aktualności - KPP w Legionowie

Aktualności

„Oszczędzał” na zakupach, teraz odpowie za oszustwo

Data publikacji 28.04.2021

36-latek został zatrzymany przez policjantów, po tym jak pracownik ochrony jednego z legionowskich sklepów przyłapał go na oszustwie. Jak ustalili policjanci to nie pierwszy raz kiedy mężczyzna korzystając z kasy samoobsługowej zaniżał ceny produktów. Mieszkaniec powiatu legionowskiego już usłyszał zarzut i teraz zajmie się nim sąd.

Pracownik ochrony jednego z dyskontów w Legionowie poprosił policjantów o interwencję. Z jego relacji wynikało, że przyłapał na oszustwie klienta placówki. Jak ustalili przybyli na miejsce mundurowi, 36-letni mieszkaniec powiatu legionowskiego korzystając z kasy samoobsługowej, zaniżył ceny warzyw przyklejając kody kreskowe z produktów tańszych na droższe. Okazało się również, że nie były to pierwsze takie zakupy mężczyzny w tym sklepie. Według zapisu z monitoringu nieuczciwy klient w ostatnim czasie już kilka razy robił „tańsze” zakupy w dyskoncie i w sumie „zaoszczędził” blisko 120 złotych .

Mieszkaniec powiatu legionowskiego usłyszał już zarzut oszustwa. Zgodnie z kodeksem karnym, w przypadku oszustwa mniejszej wagi sprawca podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2

Korzystanie z kas samoobsługowych w sklepach to coraz powszechniejsze zjawisko. Tego typu urządzenia możemy spotkać już nie tylko w drogeriach czy dużych supermarketach, ale również w najpopularniejszych dyskontach. Niektórzy korzystają z nich, aby szybciej zrobić zakupy, a niektórzy, jak pokazuje przykład 36-latka, próbują wykorzystać tę możliwość, aby oszukać sklep unikając bezpośredniego kontaktu z pracownikiem sklepu.

podkom. Justyna Stopińska