Zatrzymani z narkotykami - Aktualności - KPP w Legionowie

Aktualności

Zatrzymani z narkotykami

Data publikacji 29.04.2021

Do 3 lat więzienia grozi trzem mieszkańcom gminy Serock zatrzymanym przez policjantów z zespołu patrolowo – interwencyjnego legionowskiej komendy. Funkcjonariusze znaleźli przy nich środki odurzające.

Kilka dni temu, podczas jednej z nocnych służb mundurowi z Legionowa, patrolując osiedle domów jednorodzinnych zwrócili uwagę na zaparkowaną na skraju lasu hondę. Kiedy podeszli bliżej w pojeździe siedziało trzech mężczyzn wyraźnie zaskoczonych widokiem policyjnych mundurów.

Po wylegitymowaniu okazało się, że są to mieszkańcy gminy Serock w wieku 35,34 i 27 lat. Mężczyźni byli bardzo zdenerwowani kiedy mundurowi sprawdzali ich w policyjnych systemach, jednak nie byli oni poszukiwani. Wtedy stróże prawa przeszukali pojazd, w którym siedzieli mężczyźni, ale tam również nie znaleźli nic co mogłoby powodować niepokój policyjną kontrolą. Dopiero kontrola odzieży ujawniła powód zdenerwowania mężczyzn, gdyż każdy z nich próbował ukryć przez funkcjonariuszami narkotyki.

Cała trójka została zatrzymana i przewieziona do komendy. Zabezpieczone środki zostały przebadane narkotestem, który wskazał na mefedron. Następnego dnia mężczyźni usłyszeli zarzuty posiadania środków odurzających. Teraz grozi im do 3 lat więzienia.

podkom. Justyna Stopińska/is