Poszukiwany nieletni trafił do Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego - Aktualności - KPP w Legionowie

Aktualności

Poszukiwany nieletni trafił do Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego

Data publikacji 30.04.2021

W ręce policjantów z zespołu do spraw nieletnich i patologii wpadł 15 – latka, który decyzją Sądu Rodzinnego był poszukiwany do doprowadzenia do Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego. Policjanci przypominają, że nawet jako osoby nieletnie ponosimy za swoje postępowanie odpowiedzialność karną!

Na początku kwietnia policjanci rozpoczęli poszukiwania 15-letniego mieszkańca naszego powiatu, który nie powrócił z przepustki do placówki opiekuńczo - wychowawczej, a zgodnie z decyzją sądu miał tam przebywać.

Sąd Rejonowy w Legionowie wydał nakaz doprowadzenia nastolatka do Młodzieżowego  Ośrodka Wychowawczego oddalonego o kilkadziesiąt kilometrów od Legionowa.  Policjanci sprawdzali miejsca oraz adresy, w których mógł pojawiać się poszukiwany, docierali do znajomych i bliskich nastolatka. Ich działania przyniosły pożądany efekt i wczoraj w godzinach popołudniowych zatrzymali poszukiwanego uciekiniera.

Nieletni po wykonanych czynnościach został osadzony w Policyjnej Izbie Dziecka skąd zostanie przewieziony do placówki wychowawczej.

podkom. Justyna Stopińska