Bezpieczny weekend majowy na drogach powiatu legionowskiego - Aktualności - KPP w Legionowie

Aktualności

Bezpieczny weekend majowy na drogach powiatu legionowskiego

Data publikacji 30.04.2021

Od jutra policjanci legionowskiego wydziału ruchu drogowego rozpoczynają działania pod kryptonimem „Bezpieczna majówka 2021”. Wzmożone kontrole na drogach prowadzone będą głównie w trosce o bezpieczeństwo uczestników ruchu. Funkcjonariusze nie tylko będą mierzyć prędkość, ale przede wszystkim sprawdzać stan trzeźwości kierujących.

Przed nami długi majowy weekend. Dla wielu z nas to czas wypoczynku, ale jednocześnie wzmożonego ruch pojazdów oraz pieszych na polskich drogach. Wśród użytkowników dróg należy spodziewać się większej liczby kierujących, również pojazdami jednośladowymi. Dlatego już jutro stołeczni policjanci rozpoczynają działania ”Bezpieczna majówka 2021”, które potrwają do poniedziałku. Mają one na celu zapewnienie bezpieczeństwa podróżujących oraz ograniczenie zdarzeń drogowych, zwłaszcza ze skutkiem śmiertelnym. W trosce o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego policjanci będą egzekwować od kierujących pojazdami m.in. przestrzegania ograniczeń prędkości i właściwego zachowania wobec niechronionych uczestników ruchu.

Apelujemy o ostrożność, rozsądek i rozwagę na drodze oraz o przestrzeganie przepisów przez użytkowników dróg, zarówno do zmotoryzowanych, jak i tych niechronionych użytkowników. Bardzo ważna jest na drogach zasada ograniczonego zaufania w stosunku do wszystkich uczestników ruchu drogowego.

info kgp/ksp