Wiosenne zmiany w Komendzie Powiatowej Policji w Legionowie - Aktualności - KPP w Legionowie

Aktualności

Wiosenne zmiany w Komendzie Powiatowej Policji w Legionowie

Data publikacji 01.05.2021

W minionym tygodniu w Komendzie Powiatowej Policji w Legionowie odbyły się dwie ważne uroczystości. Podczas pierwszej uroczystości 5 nowych funkcjonariuszy z rąk Komendanta Powiatowego Policji w Legionowie mł. insp. Anny Jędrzejewskiej - Szpak odebrało rozkazy o przyjęciu do służby w Policji. Druga uroczysta odprawa związana była ze zmianą na stanowisku Naczelnika Wydziału Prewencji w legionowskiej jednostce Policji.

W szeregach legionowskiej Policji nowoprzyjetych funkcjonariuszy przywitała mł. insp. Anna Jędrzejewska Szpak – Komendant Powiatowy Policji w Legionowie. Pani Komendant młodym funkcjonariuszom wręczyła rozkazy o przyjęcie do służby w Policji, jednocześnie życząc im satysfakcji z nowo obranej drogi zawodowej, której nadrzędnym celem jest służba społeczeństwu.

Teraz przed nowo przyjętymi funkcjonariuszami kurs przygotowawczy, podczas którego zdobędą wiedzę teoretyczną oraz praktyczną z zakresu przepisów prawa i taktyki policyjnej. Po tym czasie, w ramach adaptacji zawodowej, pełnić będą służby patrolowe w praktyce, weryfikując nabytą wcześniej wiedzę. Po odbyciu tego szkolenia wrócą do jednostek Policji w powiecie legionowskim i tam pełnić będą dalszą służbę.

Kolejnym ważnym wydarzeniem w legionowskiej komendzie była zmiana na stanowisku Naczelnika Wydziału Prewencji. Do dnia 30 kwietnia br. naczelnikiem asp. szt. Robert Tabor, który z dniem 1 maja 2021 roku, po blisko 23 latach służby w Policji, przeszedł na emeryturę. Od maja, na wniosek Komendanta Powiatowego Policji w Legionowie mł. insp. Anny Jędrzejewskiej – Szpak stanowisko to objął kom. Tomasz Borczyński, dotychczasowy Zastępca Komendanta Komisariatu Policji w Nieporęcie.

Uroczyste odprawy była również okazją do wręczenia 14 policjantom rozkazów personalnych o mianowaniu na wyższe grupy zaszeregowania.

Wszystkim policjantom składamy serdeczne gratulacje.

podkom. Justyna Stopińska