KASKADOWY POMIAR PRĘDKOŚCI – PODSUMOWANIE W POWIECIE LEGIONOWSKIM - Aktualności - KPP w Legionowie

Aktualności

KASKADOWY POMIAR PRĘDKOŚCI – PODSUMOWANIE W POWIECIE LEGIONOWSKIM

Data publikacji 04.05.2021

W trosce o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego w piątek policjanci prowadzili działania kontrolno-prewencyjne pod nazwą „Kaskadowy pomiar prędkości”. W trakcie akcji funkcjonariusze ujawnili aż 35 kierowców niestosujących się do ograniczeń prędkości.

Kaskadowy pomiar prędkości polega na tym, że kontrola prowadzona jest na tej samej drodze, w tym samym czasie, ale w różnych miejscach. W przeprowadzeniu takiej kontroli mogą brać udział dwa, trzy lub więcej radiowozów policyjnych ustawionych kolejno po sobie na określonym, często krótkim, odcinku drogi.

W piątek policjanci z legionowskiej drogówki, podczas całodniowych działań ujawnili 35 kierujących pojazdami niestosujących się do ograniczeń prędkości. Wszyscy kierowcy zostali ukarani mandatami karnym, 2 z nich straciło prawo jazdy za przekroczenie dopuszczalnej prędkości o 50 km/h w terenie zabudowanym.

Nadrzędnym celem akcji było ograniczenie liczby zdarzeń drogowych oraz eliminowanie z ruchu drogowego tych kierowców, którzy prowadzą pojazdy ze znacznie przekroczoną od dozwolonej prędkością lub w inny rażący sposób łamią obowiązujące przepisy ruchu drogowego. Wynika to z faktu, że jedną z głównych przyczyn wypadków i kolizji na polskich drogach jest nieprzestrzeganie przez kierujących dozwolonej prędkości jazdy.