WCZORAJ TRZECH KIERUJĄCYCH STRACIŁO PRAWA JAZDY - Aktualności - KPP w Legionowie

Aktualności

WCZORAJ TRZECH KIERUJĄCYCH STRACIŁO PRAWA JAZDY

Data publikacji 15.07.2021

Wczoraj policjanci legionowskiej drogówki ujawnili i zatrzymali trzech kierujących, którzy w obszarze zabudowanym jechali o ponad 50 km/h więcej niż pozwalają na to przepisy. Całej trójce funkcjonariusze zatrzymali prawa jazdy i ukarali ich mandatami karnymi.

Wczoraj patrol legionowskiej drogówki zatrzymał uprawnienia trzem kierującym, którzy w obszarze zabudowanym przekroczyli dopuszczalną prędkość o więcej niż 50 km/h. 

Rekordzistą okazał się 48-latek, który wpadł w ręce mundurowych w Nowej Wsi. Mieszkaniec powiatu legionowskiego w terenie zabudowanym przekroczył dopuszczalną prędkość o 62 km/h.  Zarówno dla 48-latka, jak i dla dwóch pozostałych kierujących kontrola zakończyła się zatrzymaniem dokumentu prawa jazdy, nałożeniem mandatu połączonego z punktami karnymi.

Przypominamy, że to policjant w czasie kontroli drogowej, po stwierdzeniu przekroczenia prędkości o więcej niż 50 km/h zatrzymuje kierowcy prawo jazdy i przesyła je do właściwego starosty, który wydaje decyzję administracyjną i formalnie zatrzymuje dokument. Za pierwszym razem zatrzymanie prawa jazdy następuje na okres 3 miesięcy. Jeśli mimo to kierowca dalej będzie prowadzić auto bez uprawnień i zostanie zatrzymany, ten okres przedłuży się do 6 miesięcy. Kolejna „wpadka” bez prawa jazdy zakończy się cofnięciem uprawnień i koniecznością ponownego przystąpienia i zdania egzaminu.

podkom. Justyna Stopińska