ZNĘCAŁ SIĘ NAD MATKĄ, TERAZ ODPOWIE ZA SWOJE ZACHOWANIE - Aktualności - KPP w Legionowie

Aktualności

ZNĘCAŁ SIĘ NAD MATKĄ, TERAZ ODPOWIE ZA SWOJE ZACHOWANIE

Data publikacji 03.09.2021

Policjanci zatrzymali 39-letniego mieszkańca powiatu, który od początku roku znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją matką, wszczynał po alkoholu awantury, groził jej i ubliżał. Prokurator zastosował wobec niego policyjny dozór, nałożył zakaz zbliżania się do matki i kontaktowania z nią oraz nakazał mu opuścić wspólnie zajmowany z nią lokal. Mężczyźnie może teraz grozić do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Legionowa interweniowali w jednym z mieszkań na terenie miasta, gdzie pijany 39-latek wszczął awanturę, ubliżał i groził swojej matce. Na miejscu mundurowi błyskawicznie opanowali sytuację. Zatrzymali awanturnika i przeprowadzili rozmowę z pokrzywdzoną.

Z relacji kobiety wynikało, że od początku roku syn nie daje jej normalnie funkcjonować. Będąc pod wpływem alkoholu wszczyna awantury, podczas których wyzywa ją i obraża, popycha, a także grozi pozbawieniem życia. Swoim zachowaniem zakłócał również spoczynek nocny. W obawie o swoje bezpieczeństwo kobieta zdecydowała się złożyć zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa.

Kiedy zatrzymany wytrzeźwiał usłyszał zarzut znęcania się psychicznego i fizycznego nad matką. Prokurator zastosował wobec 39-latka środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji, nałożył na niego zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej oraz nakazał mu opuszczenie lokalu mieszkalnego zajmowanego z matką.

Za ten czyn grozi mężczyźnie kara do 5 lat więzienia.

Pamiętajmy, że na zjawisko przemocy domowej nie można pozostawać obojętnym. Jeśli jesteś ofiarą lub świadkiem przemocy domowej nie obawiaj się powiadomić o tym Policji. W trosce o zdrowie i życie Twoje i Twoich najbliższych, nie pozwalaj, by sprawca pozostał bezkarny!

podkom. Justyna Stopińska/is