Kierował mimo cofnięcia uprawnień - Aktualności - KPP w Legionowie

Aktualności

Kierował mimo cofnięcia uprawnień

Data publikacji 06.09.2021

Do 2 lat pozbawienia wolności grozi 35-latkowi, którego w piątek zatrzymali funkcjonariusze legionowskiej drogówki. Mężczyzna kierował audi mimo decyzji samorządu terytorialnego o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Teraz mężczyzna odpowie za przestępstwo z art. 180a kodeksu karnego.

W piątek przed północą policjanci wydziału ruchu drogowego pełniący służbę na terenie gminy Wieliszew zatrzymali do kontroli audi. W trakcie podjętej interwencji mundurowi ustalili, że mężczyzna nie ma uprawnień do kierowania pojazdami. Zostały mu one cofnięte na podstawie decyzji administracyjnej. Mundurowi ustalili, że 35-latek ma cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami od listopada 2016 roku.

Zgodnie z jego dyspozycją każdy „Kto na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub w strefie ruchu, prowadzi pojazd mechaniczny, nie stosując się do decyzji właściwego organu o cofnięciu uprawnienia do kierowania pojazdami, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2”.

podkom. Justyna Stopińska/is