DZIAŁANIA WYMIERZONE W PRZESTĘPCZOŚĆ HAZARDOWĄ - Aktualności - KPP w Legionowie

Aktualności

DZIAŁANIA WYMIERZONE W PRZESTĘPCZOŚĆ HAZARDOWĄ

Data publikacji 04.10.2021

Funkcjonariusze Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego w Warszawie wspólnie z policjantami Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją Komendy Powiatowej Policji w Legionowie podczas wspólnych działań zabezpieczyli sześć automatów do gier hazardowych. Za urządzanie nielegalnego hazardu grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

To kolejne działania legionowskich policjantów wymierzone w środowisko związane z nielegalnym hazardem. Tym razem policjanci mieli podejrzenia, że w jednym z lokali na terenie Legionowa może odbywać się nielegalny hazard na automatach do gier.

Funkcjonariusze z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją legionowskiej komendy podczas wspólnych działań z funkcjonariuszami Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego weszli do wytypowanego obiektu. Wewnątrz zabezpieczyli sześć automatów do gier hazardowych. Zabezpieczone przedmioty zostały przekazane celnikom, którzy będą prowadzić dalsze postępowanie.

Warto przypomnieć, że za posiadanie nielegalnych automatów grożą surowe kary pieniężne, tj. 100 tys. zł od jednego automatu. Takiej karze podlega zarówno urządzający nielegalne gry hazardowe, jak i właściciel lokalu, w którym taki proceder się odbywa. Dodatkowo za urządzanie gier hazardowych wbrew przepisom ustawy lub warunkom koncesji lub zezwolenia grozi odpowiedzialność karna – wysoka kara grzywny, kara pozbawienia wolności do lat 3 albo obie kary łącznie.

podkom. Justyna Stopińska/is