Jechali na „podwójnym gazie” - Aktualności - KPP w Legionowie

Aktualności

Jechali na „podwójnym gazie”

Data publikacji 11.10.2021

Wczoraj policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierowców. Obaj mężczyźni mieli w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Teraz nieodpowiedzialni kierowcy odpowiedzą za swoje zachowanie przed sądem. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat.

W niedzielę policjanci na terenie powiatu legionowskiego zatrzymali dwóch kierowców, którzy byli pod znacznym wpływem alkoholu. Pierwszy kierowca został zatrzymany w Legionowie, po tym jak przed godziną 18 dyżurny komendy otrzymał anonimowe zgłoszenie, że pod jeden ze sklepów na terenie miasta podjechał volkswagen i kierowca prawdopodobnie jest nietrzeźwy. Przybyli na miejsce mundurowi przebadali 49-letniego kierowcę, który miał w organizmie 2,5 promila alkoholu.

Drugi z nieodpowiedzialnych kierowców wpadł podczas kontroli drogowej przeprowadzonej przed godziną 22 przez policjantów z Serocka. Mundurowi wyczuli woń alkoholu od kierującego seatem. Badanie alkomatem wykazało w organizmie 41-latka 2,1 promila alkoholu.

Teraz nietrzeźwi kierowcy poniosą konsekwencje przed sądem rejonowym. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2.

Policjanci przypominają i apelują!

Piłeś, nie jedź! Nietrzeźwi kierowcy stanową bardzo duże zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego, dlatego kierowco pamiętaj, aby podróżować bezpiecznie należy być wypoczętym i trzeźwym, a podczas jazdy stosować się do przepisów ruchu drogowego.

podkom. Justyna Stopińska