OBYWATELSKIE UJĘCIE KIEROWCY Z PROMILAMI - Aktualności - KPP w Legionowie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

OBYWATELSKIE UJĘCIE KIEROWCY Z PROMILAMI

Data publikacji 18.10.2021

W sobotę przed północą dyżurny z Wieliszewa otrzymał zgłoszenie o kierowcy mercedesa, który prawdopodobnie mógł być nietrzeźwy. Mężczyzna miał poruszać się drogą wojewódzka nr 632. Wszystko to widział świadek, który uniemożliwił dalszą jazdę mężczyźnie. Badanie stanu trzeźwości 45-latka wykazało, że miał 1,3 promila alkoholu w organizmie. Teraz o dalszym losie mieszkańca powiatu legionowskiego zadecyduje sąd.

Kilka minut przed północą dyżurny komisariatu w Wieliszewie otrzymał zgłoszenie o kierującym, który najprawdopodobniej znajduje się w stanie nietrzeźwości. Na miejsce udali się policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego. W rozmowie ze świadkiem ustalili, że kierujący mercedesem jadąc drogą wojewódzka nr 632 w Skrzeszewie stwarzał zagrożenie w ruchu drogowym. Jego styl jazdy wzbudził podejrzenie, że może być pod wpływem alkoholu. Zgłaszająca uniemożliwiła mu dalszą jazdę. Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości 45-latka, podejrzenia świadka potwierdziły się. Kierowca mercedesa miał w organizmie 1,3 promila alkoholu.

Teraz mieszkaniec powiatu legionowskiego odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. O jego dalszym losie zdecyduje sąd. Za jazdę pod wpływem alkoholu grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, utrata uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi i grzywna.

Pamiętajmy, że ujęcie obywatelskie to przywilej wynikający z treści art. 243 kodeksu postępowania karnego. Sprawcę można ująć zarówno na gorącym uczynku popełnienia przestępstwa lub w pościgu podjętym bezpośrednio po jego popełnieniu. Następnie taką osobę należy niezwłocznie przekazać Policji.

Policjanci apelują, aby każdy reagował na niebezpiecznie zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych. Każdy, nawet anonimowo pod numerem telefonu 112 może powiadomić najbliższą jednostkę Policji o każdym niepokojącym zdarzeniu. Policjanci sprawdzą każdy sygnał!

podkom. JustynaStopińska