Przekroczył prędkość, miał dożywotni zakaz - Aktualności - KPP w Legionowie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Przekroczył prędkość, miał dożywotni zakaz

Data publikacji 19.10.2021

Mundurowi z wydziału ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Legionowie zatrzymali do kontroli kierowcę, który przekroczył prędkość dozwolona prędkość na obwodnicy Serocka. Okazało się również, że 63-letni kierowca posiada sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. Teraz mężczyzna za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

Policjanci z legionowskiej drogówki pełniąc służbę na terenie gminy Serock namierzyli kierowcę seata, który na przekroczył dozwoloną prędkość o 43 km/h. Funkcjonariusze zatrzymali pojazd do kontroli drogowej na obwodnicy Serocka, a za jego kierownicą siedział 63-letni mężczyzna. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się, że kierowca poza wykroczeniem dopuścił się również przestępstwa. Sąd Rejonowy w Przasnyszu wydał wobec mężczyzny dożywotni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

Za popełnione wykroczenie mężczyzna został ukarany mandatem, zaś za złamanie zakazu sądowego mieszkańcowi powiatu przasnyskiego grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Mieszkaniec powiatu przasnyskiego decyzją miejscowego sądu ma dożywotni sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

podkom. Justyna Stopińska