Kryminalni zabezpieczyli ponad 100 gramów środków odurzających - Aktualności - KPP w Legionowie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kryminalni zabezpieczyli ponad 100 gramów środków odurzających

Data publikacji 20.10.2021

Ponad 100 gramów substancji odurzających oraz automaty do gier zabezpieczyli w Legionowie funkcjonariusze wydziału kryminalnego legionowskiej komendy. W lokalu, w którym funkcjonował nielegalny punkt gier hazardowych, funkcjonariusze zatrzymali 19-letniego mieszkańca Warszawy. Mężczyzna po zarzutach za posiadanie znacznej ilości środków odurzających, postanowieniem miejscowej prokuratury, został objęty policyjnym dozorem.

Policjanci wydziału kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Legionowie uzyskali informację o lokalu , w którym mogą znajdować się niezarejestrowane maszyny służące do nielegalnych gier hazardowych. Po wejściu do lokalu policjanci ujawnili 5 automatów do gier hazardowych, zastali tam również 19-letniego mieszkańca Warszawy. Mężczyzna na widok policyjnej legitymacji zaczął zachowywać się bardzo nerwowo. Kiedy policjanci dokonali kontroli osobistej 19-latka, w saszetce będącej jego własnością ujawnili dwa zawiniątka foliowe. W jednym znajdował się susz roślinny, w drugim biała krystaliczna substancja.

Automaty został zabezpieczone przez funkcjonariuszy Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego, którzy będą teraz prowadzić dalsze postępowanie i wyjaśniać wszystkie okoliczności związane z podejrzeniem prowadzenia w lokalu gier hazardowych bez wymaganego zezwolenia. Natomiast 19-latek zatrzymany i przewieziony przez policjantów do komendy. Badania narkotesterem potwierdzały, że zabezpieczone substancje to marihuana i mefedron.

W toku dalszych czynności policjanci dokonali przeszukania mieszkania zajmowanego przez 19-latka, gdzie ujawnili kolejne środki odurzające. Łącznie kryminalni zabezpieczyli 113 gramów marihuany i mefedronu oraz wagę elektroniczną.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 19-letniemu mieszkańcowi Warszawy posiadania znacznych ilości narkotyków. Decyzją prokuratora rejonowego w Legionowie mężczyzna został objęty policyjnym dozorem. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

podkom. Justyna Stopińska/mw