Areszt za przemoc wobec matki - Aktualności - KPP w Legionowie

Aktualności

Areszt za przemoc wobec matki

Data publikacji 18.11.2021

Policjanci z legionowskiej komendy zatrzymali 48-latkę, która od kilku miesięcy znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją matką. Na wniosek śledczych i prokuratora, sąd zastosował wobec agresorki środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące. Za przestępstwo znęcania się nad osobą najbliższą grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Legionowie zostali powiadomieni o przemocy domowej, której miała dopuszczać się 48-latka wobec swojej matki. Jak ustalili śledczy, kobieta nadużywała alkoholu, wtedy też wszczynała awantury podczas których wyzywała i popychała matkę, zakłócała jej spoczynek nocny, wypędzała z domu. Pokrzywdzona 80-latka przyznała się mundurowym, że obawia się córki. W związku ze zgłoszeniem policjanci zatrzymali kobietę. Badanie alkomatem wykazało w organizmie 48-latki blisko 3 promile alkoholu.

Zebrany przez śledczych materiał dowodowy pozwolił na przestawienie 48-latkce zarzutu fizycznego i psychicznego znęcania się nad matką. Na wniosek policjantów i prokuratora, Sąd Rejonowy w Legionowie zastosował wobec mieszkańca powiatu legionowskiego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące.

Za przemoc wobec osób najbliższych grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

podkom. Justyna Stopińska