Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wczoraj w Ratuszu w banku dawców szpiku kostnego zarejestrowało się 360 osób!

Data publikacji 07.12.2010

Znani aktorzy, sportowcy, gwiazdy kabaretu oraz policjanci z klubu honorowych dawców krwi „Niebieskie Serca” wspierali wczoraj wolontariuszy PCK oraz pracowników DKMS Polska, w akcji dawstwa szpiku kostnego dla 5-letniego Dominika oraz innych osób chorych na białaczkę. Mieszkańcy Legionowa i Powiatu nie zawiedli. Dziękujemy za tak liczne przybycie!

Punktualnie o 11-stej w gmachu miejskiego Ratusza w Legionowie ruszyła wczoraj zainicjowana i zorganizowana przez klub honorowych dawców krwi PCK „Niebieskie Serca” akcja dawstwa szpiku kostnego dla 5-letniego Dominika oraz innych osób cierpiących na tą groźną chorobę.

Klub „Niebieskie Serca” zrzesza prokuratorów i kuratorów sądowych, ale przede wszystkim policjantów z Legionowa i podległych komendzie komisariatów, którzy kilka razy w roku oddają honorowo krew dla wszystkich potrzebujących. Tym razem postanowiliśmy pomóc chorym na białaczkę.

O wsparcie tej szlachetnej inicjatywy poprosiliśmy prezydenta miasta Legionowa oraz znanych aktorów na czele z honorowym mieszkańcem miasta Legionowa Arturem Żmijewskim, popularnego kabareciarza Tomasza Jachimka oraz znanych sportowców, między innymi mistrzynię Świata i Europy w Taekwondo Joannę Paprocką i byłego kolarza  Cezarego Zamanę. Patronat medialny nad tym przedsięwzięciem objęły lokalne tygodniki, „Gazeta Miejscowa”, „Gazeta Powiatowa”, „To i Owo”, „Ech Powiatu” oraz „Radio Hobby” i legionowska Telewizja Spółdzielcza.

W akcji udział wzięli także przedstawiciele fundacji DKMS Polska, Urszula Jaworska reprezentująca fundację działającą na rzecz dawców szpiku kostnego oraz wielu wolontariuszy z legionowskich szkół, którzy pomagali podczas rejestracji. Wspierali nas także lekarze i pielęgniarki.

Aby się zarejestrować wystarczyło zabrać ze sobą dowód osobisty i oddać do badania próbkę krwi. Od 11-stej do 18-stej do rejestru dawców szpiku kostnego zapisało się 360 osób!

Teraz muszą tyko czekać na znalezienie swojego „genetycznego bliźniaka”, któremu będą mogli uratować życie.

 

rsz.

  

Powrót na górę strony