Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Działania „Trzeźwy kierowca”

Data publikacji 03.12.2013

Mimo licznych policyjnych apeli niektórzy kierujący nadal wsiadają za kierownicę po alkoholu i stwarzają poważne zagrożenia dla siebie i innych na drogach. Liczba zatrzymań nietrzeźwych kierujących zwykle rośnie w dniach popularnych imienin. Dlatego też już od końca listopada i w grudniu policjanci całego garnizonu stołecznego przeprowadzają działania pn. „Trzeźwy Kierowca”. Wzmożonych kontroli trzeźwości mogą spodziewać się również kierowcy na drogach powiatu legionowskiego.

Choć każdy doskonale wie, że nie wolno po alkoholu prowadzić auta, czy roweru, wiele osób nadal lekceważy te zakazy. Taki kierujący ryzykuje życie swoje i innych uczestników ruchu drogowego. Opóźnione i niewłaściwe reakcje pijanego kierowcy na sytuacje na drodze mogą spowodować w najlepszym wypadku kolizję, a w najgorszym śmiertelny wypadek.

Liczba zatrzymań nietrzeźwych kierujących zwykle rośnie w dniach popularnych imienin. Dlatego też w terminie od 29 listopada do 5 grudnia legionowscy policjanci prowadzą działania „Trzeźwy Kierowca”. Oprócz kontroli trzeźwości, funkcjonariusze drogówki i innych służb reagują na wszystkie niebezpieczne zachowania uczestników ruchu drogowego.

W minioną sobotę o godz. 20.30 na drodze krajowej nr 62 w m. Wierzbica kierujący samochodem marki honda accord kierował z prędkością niezapewniającą panowanie nad pojazdem w wyniku czego uderzył w tył poprzedzającego go samochodu marki opel astra, a następnie uderzył w znak drogowy. Jak się okazało kierujący hondą 28-letni Mirosław P., mieszkaniec Serocka miał w organizmie 2,8 promila alkoholu. Na szczęście w zdarzeniu nie było osób rannych. Mirosław P. będzie teraz odpowiadał za jazdę w stanie nietrzeźwości i spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Apelujemy do kierowców, ale także do innych uczestników imieninowych spotkań o rozsądek i przestrzeganie zasady trzeźwości za kierownicą jako jednej z ważniejszych dla bezpieczeństwa na drodze.

ek/ego
 

Powrót na górę strony