Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Debata społeczna w Legionowie

Data publikacji 13.05.2014

Wczoraj podczas pierwszej w tym roku debaty społecznej mieszkańcy powiatu legionowskiego mieli okazję podzielić się swoimi spostrzeżeniami na temat bezpieczeństwa publicznego. W spotkaniu wzięło udział kilkadziesiąt osób, a gośćmi specjalnymi byli: Wicewojewoda Mazowiecki Dariusz Piątek, Komendant Stołeczny Policji nadinsp. Dariusz Działo oraz Zastępca Komendanta Stołecznego Policji insp. Dariusz Pergoł. Gospodarzem spotkania był Komendant Powiatowy Policji nadkom. Paweł Piasecki, który omówił wnioski z poprzedniej debaty i przedstawił skalę zagrożeń w wybranych dziedzinach.

Wczoraj o 18.00 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta w Legionowie rozpoczęła się debata społeczna z mieszkańcami powiatu legionowskiego, której głównym celem były rozmowy na temat szeroko pojętego bezpieczeństwa. Gośćmi specjalnymi legionowskiej debaty byli: Wicewojewoda Mazowiecki- Dariusz Piątek, Komendant Stołeczny Policji- nadinsp. Dariusz Działo wraz z Zastępcą insp. Dariuszem Pergołem. Na zaproszenie Komendanta Powiatowego Policji w Legionowie- nadkom. Pawła Piaseckiego przybyli m.in. starosta legionowski- Jan Grabiec, Zastępca Prezydenta miasta Legionowo Piotr Zadrożny, szerokie grono samorządowców, przedstawicieli instytucji publicznych oraz osoby prywatne.


Moderatorem debaty był mł. insp. Piotr Idzikowski -Naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Stołecznej Policji. Po przedstawieniu przez moderatora założeń debaty i zasad, jakie miały podczas niej obowiązywać, Komendant Powiatowy Policji nadkom. Paweł Piasecki przedstawił wszystkim zgromadzonym prezentację na temat wniosków z poprzedniej debaty, gdzie na 6 postulatów złożonych w 2012 roku, legionowscy policjanci zrealizowali 1, a 5 ogólnych i wymagających bieżących działań nadal pozostaje w realizacji i ciągłym zainteresowaniu policjantów z Komendy Powiatowej w Legionowie oraz podległych komisariatów.


Następnie głos zabrali uczestnicy debaty, którzy dzielili się swoimi sądami, opiniami i sugestiami w kwestiach związanych z bezpieczeństwem. Poruszane tematy były bardzo zróżnicowane i nie zawsze dotyczyły zagadnień leżących w kompetencjach Policji. Dotyczyły na ogół bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a także bezpieczeństwa w miejscu zamieszkania. Odpowiedzi na zadawane pytania udzielali Komendant Stołeczny Policji, Komendant Powiatowy Policji w Legionowie, a także starosta, prezydent oraz Komendant Straży Miejskiej w Legionowie.


Policjanci legionowskiej komendy usłyszeli też miłe słowa uznania i wdzięczności od zgromadzonych za swoją codzienną służbę oraz zapewnienia dalszej współpracy.


Debatę podsumował Wicewojewoda Mazowiecki Dariusz Piątek, który podkreślił wagę tego przedsięwzięcia, jakim jest organizacja spotkań ze społeczeństwem, a także odniósł się do poszczególnych głosów, zapewniając, że wszystkie uwagi zostaną szczegółowo przeanalizowane i przyjęte do dalszej realizacji zgodnie z kompetencjami poszczególnych służb i instytucji.


Przybyli goście mogli wypełnić ankietę i zapoznać się ze sprawozdaniem dotyczącym stopnia realizacji wniosków z poprzedniej debaty społecznej. Policjanci przygotowali również stolik informacyjno- konsultacyjny, gdzie można było porozmawiać z dzielnicowymi legionowskiej komendy, otrzymać od nich informacje dotyczące rejonu pozostającego pod ich pieczą oraz danych kontaktowych. Policjantka wydziału dochodzeniowo-śledczego odpowiadała na wszelkie pytania osób zainteresowanych np. złożeniem zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa lub udzielała informacji, w jakich instytucjach można uzyskać pomoc w konkretnych sytuacjach.


Jak zapewnił Komendant Powiatowy Policji w Legionowie, wszystkie sugestie i wnioski które były przekazane przez uczestników debaty będą realizowane i brane pod uwagę przy planowaniu policyjnych służb oraz określaniu zadań.


Jak przekonali się uczestnicy wczorajszej debaty do realizacji wielu zadań potrzebne jest współdziałanie różnych służb, instytucji, a także indywidualnych osób, które chociażby poprzez informację o zagrożeniu mogą przyczynić się do jego likwidacji. Na takie sygnały legionowscy policjanci oczekują nie tylko w dniu debaty. Można je przekazywać w każdym terminie: dyżurnemu Policji, dzielnicowym, e-mailowo czy telefonicznie – nawet anonimowo.


Poniżej zamieszczamy prezentację i  sprawozdanie z realizacji wniosków z poprzedniej debaty społecznej.


ek,ds

Pliki do pobrania

  • 393.8 KB
  • 55.5 KB
Powrót na górę strony