KONTROLE AUTOKARÓW- WAŻNE - Aktualności - KPP w Legionowie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

KONTROLE AUTOKARÓW- WAŻNE

Data publikacji 05.06.2015

Okres wiosenno-letni to czas wyjazdów na wycieczki, zielone szkoły i kolonie. Podobnie jak w poprzednich latach policjanci z wydziału ruchu drogowego legionowskiej komendy organizują punkt kontrolny, w którym można będzie sprawdzić stan techniczny autokarów. Kontrole autokarów będą na parkingu przed budynkiem Komendy Powiatowej Policji w Legionowie przy ul. Jagiellońskiej 26b.

Rozpoczął się okres wyjazdów. Dla wielu uczniów to czas wyczekiwanych podróży, niejednokrotnie bardzo dalekich. Ruch na drogach wzrasta, szczególnie w miejscowościach chętnie odwiedzanych przez turystów. Niestety, pomimo wielokrotnie powtarzanych apeli, nie wszyscy przewoźnicy pamiętają o zasadach bezpieczeństwa. Zły stan techniczny pojazdów, kierowanie pod wpływem alkoholu - to najczęstsze przypadki z jakimi spotykają się policjanci. Jak wynika z policyjnych statystyk, każdego roku na polskich drogach dochodzi do poważnych wypadków, w których giną kolejne osoby.

Aby wyjeżdżające na wakacje dzieci i młodzież bezpiecznie dotarły do miejsca wypoczynku, a później szczęśliwie wróciły do domów, policjanci zapowiadają częste kontrole autokarów. Sprawdzane będą między innymi: limit dopuszczalnego czasu jazdy, trzeźwość kierującego i stan techniczny pojazdu.

Z myślą o bezpieczeństwie dzieci i młodzieży legionowscy policjanci z wydziału ruchu drogowego specjalnie przygotowali punkt kontroli autokarów – na parkingu przed budynkiem Komendy Powiatowej Policji w Legionowie przy ul. Jagiellońskiej 26b. Stan techniczny pojazdów i trzeźwość kierowców będzie można sprawdzić od poniedziałku do piątku od 6:00. W pozostałe dni, kontrole będę prowadzone po wcześniejszym zgłoszeniu telefonicznym.

Kontrole dokonywane będą na podstawie telefonicznego zgłoszenia do Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Legionowie pod numerami telefonów:

  •  22 60-48-220 od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 16:00
  •  22 60-48-213 całodobowo dyżurny KPP Legionowo

Jeżeli rodzice lub opiekunowie mają wątpliwości co do stanu trzeżwości kierującego autokarem zawsze można powiadomić najbliższy komisariat Policji. Policjanci przyjadą i przeprowadzą badanie trzeźwości. 

ek