Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Razem przeciwko dopalaczom

Data publikacji 11.09.2015

Wczoraj w legionowskim ratuszu z inicjatywy Komendanta Powiatowego Policji w Legionowie, a także włodarzy miasta Legionowa odbyło się kolejne już spotkanie policjantów z dyrektorami szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich z naszego powiatu. Tym razem tematem narady były dopalacze. Podczas spotkania policjanci oraz pracownicy Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemologicznej w Legionowie przybliżyli temat zakazanych substancji zastępczych, ich szkodliwości działania oraz sposobu walki z nimi.

Komendant Powiatowy Policji w Legionowie inspektor Waldemar Perdion był inicjatorem kolejnego już spotkania dyrektorów placówek oświatowych z terenu powiatu legionowskiego z policjantami oraz innymi instytucjami.

Wczoraj dzięki uprzejmości Prezydenta Miasta Legionowa do takiego spotkania doszło o godz. 11.00 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta. Tematem przewodnim były dopalacze.

Udział w spotkaniu wzięli m.in.: Komendanat Powiatowy Policji w Legionowie inspektor Waldemar Predion wraz z Zastępcą młodszym inspektorem Jackiem Zaczkowskim, Zastępca Prezydenta Miasta Legionowa Piotr Zadrożny, przedstawiciele oświaty w powiecie legionowskim, dyrektorzy szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich, sekretarz miasta- Danuta Sczepanik, naczelnik wydziału edukacji  Anna Łasińska, naczelnik wydziału zdrowia publicznego i spraw społecznych Ewa Milner-Kochańska, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Legionowie Maria Kloc, kierownik sekcji w Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemologicznej Jadwiga Mędelewska, Zastępca Straży Miejskiej w Legionowie Adam Nadworski,  Marek Niewiadomski- kierownik Legionowskiego Centrum Charytatywno-Opiekuńczegp Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej, Barbara Wesołowska- Budka psycholog oraz Krystyna Mazuchowska-Pujdak z legionowskiej fundacji "Lepsze Dziś".

Po zaprezentowaniu przez oficera prasowego legionowskiej komendy oraz pracownika Sanepidu prezentacji multimedialnych i wystąpieniach zaproszonych gości uczestnicy przeszli do dyskusji. Zgromadzeni mieli również możliwość założenia narkogogli, aby móc się przekonać jak widzi osoba będąca pod wpływem narkotyków oraz obejrzenia walizki z ludzkimi organami ciała po zażywaniu narkotyków i dopalaczy.

Spotkanie miało na celu wypracowanie najlepszych form współdziałania na rzecz bezpieczeństwa uczniów i rodziny w walce z zakazanymi substancjami siejącymi spustoszenie w organizmie.

Policjanci w roku szkolnym w ramach edukacji i profilaktyki będą prowadzili spotkania w szkołach, aby przestrzegać przed konsekwencjami zażywania narkotyków i dopalaczy.

ek

Powrót na górę strony