Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

„WTARGNIĘCIE NAPASTNIKA DO SZKOŁY” - POLICJANCI OMAWIALI ZASADY POSTĘPOWANIA

Data publikacji 09.11.2016

Wczoraj o godz. 12.00 w Urzędzie Gminy w Wieliszewie odbyło się kolejne spotkanie policjantów z dyrektorami i pracownikami placówek oświatowych z terenu gminy Wieliszew. Podczas spotkania poruszono wiele wątków związanych z terroryzmem, ale przede wszystkim zgromadzonym przedstawiono zasady postępowania w przypadku wystąpienia zdarzeń o charakterze terrorystycznym takich jak wtargnięcie osoby agresywnej posiadającej broń lub niebezpieczne narzędzie na teren szkoły lub zamachu bombowego. Uczestnicy obejrzeli film zrealizowany przez Komendę Stołeczną Policji oraz Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu miasta stołecznego Warszawa.

W związku z realizacją Narodowego Programu Antyterrorystycznego na lata 2015-2019 realizowanego w jednostkach organizacyjnych Policji na podstawie opracowanej w Komendzie Głównej Policji "Ramowej koncepcji realizacji szkoleń dla dyrektorów oraz pracowników placówek oświatowych dotyczących zasad postępowania w przypadku wystąpienia zdarzeń o charakterze terrorystycznym" kolejny raz policjanci przeprowadzili wczoraj spotkanie. Odbyło się ono w Sali Koncertowej im. Klenczona w Wieliszewie. 

Z ramienia wieliszewskiego samorządu pomoc w organizacji szkolenia zapewnili Jacek Banaszek dyrektor Samorządowej Administracji Placówek Oświatowych oraz Katarzyna Greśkiewicz kierownik Referatu Spraw Obronnych i Zarządzania Kryzysowego.

Zaproszeni dyrektorzy, nauczyciele oraz pracownicy szkół i przedszkoli z terenu gminy Wieliszew obejrzeli film edukacyjny przygotowany przez Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu miasta stołecznego Warszawy oraz Komendy Stołecznej Policji z serii "Nie warto ryzykować! Wtargnięcie napastnika do szkoły". 

Zgromadzeni zostali zapoznani z zasadami postępowania w przypadku zagrożenia terrorystycznego w tym wtargnięcia napastnika na teren placówki oświatowej. Goście otrzymali broszury informacyjne, aby w przyszłości wszyscy pracownicy placówek oświatowych zapoznali się z tak ważną tematyką.

Duża frekwencja na szkoleniu świadczy o tym, iż nauczyciele oraz pracownicy szkoły rozumieją wagę przedstawionych im problemów oraz konieczność edukacji w tym zakresie. 

ek

 

  • „WTARGNIĘCIE NAPASTNIKA DO SZKOŁY” - POLICJANCI OMAWIALI ZASADY POSTĘPOWANIA
  • „WTARGNIĘCIE NAPASTNIKA DO SZKOŁY” - POLICJANCI OMAWIALI ZASADY POSTĘPOWANIA
  • „WTARGNIĘCIE NAPASTNIKA DO SZKOŁY” - POLICJANCI OMAWIALI ZASADY POSTĘPOWANIA
Powrót na górę strony