Trzy miesiące aresztu za kradzież z włamaniem do sklepu - Aktualności - KPP w Legionowie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Trzy miesiące aresztu za kradzież z włamaniem do sklepu

Data publikacji 02.08.2017

Szybka reakcja pracowników ochrony przyczyniła się do zatrzymania „na gorąco” mężczyzny podejrzanego o kradzież z włamaniem do sklepu w Serocku. Po chwili na miejscu pojawili się policjanci z miejscowego komisariatu. Kompletnie zaskoczony 28-latek, na widok umundurowanego patrolu, odrzucił od siebie skradzione łupy o wartości przeszło 12 tysięcy złotych. Adrian P. już usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem, a sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Sprawa jest rozwojowa.

Z ustaleń śledczych z Serocka wynika, że dwóch sprawców uszkodziło w drogerii tylne drzwi, dostało się do środka sklepu, po czym szabrowali pomieszczenie. W tym momencie włączył się alarm. Kiedy pracownicy ochrony przybyli na miejsce ujęli 28-letniego Adriana P. Drugiemu z podejrzanych o przestępstwo udało się zbiec. Kiedy policjanci pojawili się na miejscu zdarzenia zatrzymali mężczyznę i zabezpieczyli skradzone mienie pochodzące ze sklepu- 5 flakonów perfum, tablet oraz trzy kasetki z pieniędzmi. Wszystko o łącznej wartości przeszło 12 tysięcy złotych. 

Po zebraniu materiału dowodowego Adrian P. usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem. Ten mieszkaniec Warszawy był już w przeszłości karany za przestępstwo narkotykowe i odbywał karę pozbawienia wolności. Teraz decyzją sądu na wniosek policjantów prowadzących sprawę i nadzorującego ich prokuratora 28-latek trafił do aresztu na trzy miesiące. Może mu grozić kara do 10 lat więzienia.

Obecnie trwają intensywne czynności, aby zatrzymać drugiego ze sprawców. Ponadto policjanci sposób działania sprawców dopasowali do innych włamań do sklepów zaistaniałych na terenie powiatu i wszystko wskazuje na to, że zostaną przedstawionwe kolejne zarzuty. 

ek