Kolejni zatrzymani podejrzani o przestępstwa narkotykowe - Aktualności - KPP w Legionowie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejni zatrzymani podejrzani o przestępstwa narkotykowe

Data publikacji 03.08.2017

Policjanci pełniący służbę na ternie naszego powiatu stale walczą z narkotykowym procederem. Przez ostanie dni zostało zatrzymanych trzech mężczyzn. Jakub Z. podejrzany jest o posiadanie amfetaminy, przy Łukaszu K. natomiast policjanci znaleźli marihuanę. Adam G. stanął pod zarzutem kierowania pojazdem mechanicznym pod wpływem środka odurzającego. Wkrótce wszyscy podejrzani odpowiedzą za swoje czyny przed sądem.

Przestępczość narkotykowa to oprócz innych przestępstw proceder, z którym stale walczą policjanci z powiatu legionowskiego. Jeśli funkcjonariusze ujawnią osobę, która posiada przy sobie zakazaną substancję lub kieruje pojazdem pod jej wpływem, zostanie ona zatrzymana i czekają ją konsekwencje prawne.    

Do pierwszego z zatrzymań doszło w miniony poniedziałek. Przed godz.17.00 mundurowi z zespołu patrolowo-interwencyjnego legionowskiej komendy na ul. Szarych Szeregów w Legionowie wylegitymowali 28-letniego Jakuba Z. Mężczyzna na widok policjantow wyraźnie się zmieszał, a przy odpowiedziach na pytania łamał mu się głos. Policjanci już wiedzieli, że 28-latek może coś ukrywać. Po przeprowadzonej kontroli osobistej wyszło na jaw, że mężczyzna, w saszetce przewieszonej przez ramię, trzyma w pojemniku foliową torebkę z zawartością amfetaminy. Jakub Z. został zatrzymany i usłyszał zarzut posiadania substancji psychotropowej. 

Po paru godzinach przed 22.00 policjanci tym razem z wydziału wywiadowczo-patrolowego Komendy Stołecznej Policji pelniący slużbę na naszym terenie na ul. Jagiellońskiej zatrzymali do kontroli drogowej seata. W samochodzie, którym podróżowały trzy osoby wyczuwalna była woń mariuhuany. W pojeździe na podłodze leżało zawiniątko z folii aluminiowej z suszem roślinnym oraz szklana fifka nabita narkotykiem. Kierujący pojazdem 32-letni Adam G. został zbadany narkotestem służącym do wykrywania narkotyków w ślinie. Wynik badania okazał się pozytywny. W zwiazku z tym od kierującego została pobrana do badań krew. Policjanci zatrzymali Adamowi G. prawo jazdy. Od śledczych z Legionowa 32-latek usłyszał zarzut kierowania pojazdem mechanicznym po drodze publicznej znajdując się pod wpływem środka odurzającego. Śledczy w najbliższym czasie ustalą do kogo należały znalezione w pojeździe narkotyki. 

Do kolejnego ujwnienia przestępstwa narkotykowego doszlo wczoraj w Chotomowie na ul. Partyzantów. W nocy około godziny 1.00 policjanci zespołu patrolowo-interwencyjnego z Komisariatu Policji w Jabłonnie podjęli interwencję w związku ze spożywaniem alkoholu w miejscu publicznym. Podczas legitymowania i kontroli osobistej przy 32-letnim Łukaszu K. mundurowi znaleźli susz roślinny. Mężczyzna usłyszał zarzut, do którego się przyznał i złożył wniosek o dobrowone poddanie się karze. 

O winie i wymiarze kary wszystkich podejrzanych wkrótce zdecyduje legionowski sąd.  
 
ek

  • Kolejni zatrzymani podejrzani o przestępstwa narkotykowe
  • Kolejni zatrzymani podejrzani o przestępstwa narkotykowe