Zabezpieczone podróbki na targowisku miejskim - Aktualności - KPP w Legionowie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zabezpieczone podróbki na targowisku miejskim

Data publikacji 07.08.2017

Legionowscy policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją zabezpieczyli odzież oznaczoną podrobionymi znakami towarowymi różnych marek. 37-letnia mieszkanka Legionowa sprzedawała towar na targowisku miejskim. Policjanci zabezpieczyli przeszło 500 par skarpetek. Teraz funkcjonariusze ustalą wartość zabezpieczonego towaru. Oferowanie do sprzedaży podrobionych rzeczy i ich sprzedaż, jako oryginalne to przestępstwo naruszające ustawę Prawo Własności Przemysłowej. Za ten czyn grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz grzywna.

W sobotę policjanci ujawnili na targowisku miejskim w Legionowie towary z podrobionymi zastrzeżonymi znakami towarowymi znanych firm odzieżowych. Na jednym ze stoisk rozłożone były skarpety z różnym logo znanych światowych marek, które sprzedawała 37-letnia mieszkanka Legionowa. Już na pierwszy rzut oka widać było, że materiał, z którego uszyte były skarpetki był niskiej jakości. Policjanci zabezpieczyli przeszło 500 par skarpetek. Teraz będą trawały czynności, które pozwolą na ustalenie wartości zabezpieczonego towaru.

 

Oferowanie do sprzedaży podrobionych rzeczy i ich sprzedaż, jako oryginalne to przestępstwo naruszające ustawę Prawo Własności Przemysłowej. Za ten czyn grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz grzywna.

ek