Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Trzy areszty za rozbój i odzyskane bmw o wartości 350 tysięcy złotych

Data publikacji 08.08.2017

Policjanci z wydziału kryminalnego legionowskiej komendy zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o rozbój. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że sprawcy napadli na pokrzywdzonego w jego domu w gminie Jabłonna, kopali go po całym ciele, grozili pozbawieniem życia i zdrowia, po czym zabrali mu m.in. samochód marki bmw oraz 30 tysięcy złotych w gotówce. Dodatkowo sprawcy zmusili ofiarę do podpisania fałszywej- nie zgodnej z prawdą umowy pożyczki na kwotę 100 tysięcy złotych. Pokrzywdzony wycenił łączne straty na 385 tysięcy złotych. Policjanci po intensywnych i szeroko zakrojonych poszukiwaniach zatrzymali 44-letniego Tadeusza R., 43-letniego Marka S. oraz 38-letniego Piotra J. Funkcjonariusze odzyskali też skradziony samochód. Po usłyszeniu zarzutu rozboju trzej podejrzani mężczyźni trafili do aresztu na trzy miesiące.

Funkcjonariusze z wydziału kryminalnego z legionowskiej komendy, po zgłoszeniu dotyczącym rozboju na 36-letnim mieszkańcu gminy Jabłonna, natychmiast zajęli się ustalaniem okoliczności zdarzenia i poszukiwaniami podejrzanych sprawców. Okazało się, że do pokrzywdzonego mężczyzny do domu wtargnęli trzej mężczyzni, którzy rzucili się na ofiarę, kopali go po całym ciele i zadawali ciosy rękoma. Ponadto sprawcy grozili pokrzywdzonemu pozbawieniem życia i zdrowia,  a także kazali mu podpisać dokument, że jest im winien 100 tysiecy złotych.  Po tym wszystkim sparwcy zabrali stojący na posesji samochód marki bmw, pieniądze w kwocie 30 tysięcy złotych, konsole do gier wraz z grami oraz markowy zegarek. Pokrzywdzony wycenił straty na 385 tysięcy złotych. W wyniku pobicia obrażenia ciała u 36-latka powstały na okres powyżej 7 dni.  

W dzień po rozboju w ręce kryminalnych wpadło trzech mężczyzn podejrzanych o rozbój. Zostali zatrzymani na terenie Pułtuska oraz Warszawy. Policjanci na terenie Warszawy odzyskali też skradzione bmw oraz konsole do gier z płytami.

44-letni Tadeusz R., 43-letni Marek S. oraz 38-letni Piotr J. trafili do policyjnej celi. Śledczy z wydziału dochodzeniowo-śledczego gromadząc materiał dowodowy, ustalili, że mężczyźni byli w przeszłości wielokrotnie  notowani. Trójka podejrzanych usłyszała zarzut dokonania wspólnie i w porozumieniu przestępstwa rozboju.

Prokurator poparł wniosek policjantów o zastosowanie tymczasowego aresztu wobec podejrzanych i decyzją sądu mężczyźni trafili do aresztu na trzy miesiące. Sprawa jest rozwojowa i nie wykluczone są jeszcze inne zarzuty karne. 

ek

  • policjant z osobą zatrzymaną
  • policjant z osobą zatrzymaną
  • policjant z osobą zatrzymaną