Pijany, bez prawa jazdy, do tego poszukiwany przez sąd - Aktualności - KPP w Legionowie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Pijany, bez prawa jazdy, do tego poszukiwany przez sąd

Data publikacji 30.09.2017

Policjanci z zespołu patrolowo-interwencyjnego Komisariatu Policji w Nieporęcie podczas kontroli drogowej ujawnili, że 33-letni Paweł C., kierując peugeotem, był nietrzeźwy. Mężczyzna miał 1,2 promila alkoholu w organizmie, a poza tym złamał sądowy, dożywotni zakaz prowadzenie pojazdów, który orzeczono wobec niego za wcześniejszą jazdę „na podwójnym gazie”. 33-latek był ponadto poszukiwany przez ostrołęcki sąd do odbycia 6 miesięcy kary pozbawienia wolności. Teraz zatrzymany mężczyzna odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Po 21-ej policjanci z zespołu patrolowo- interwencyjnego Komisariatu Policji w Nieporęcie patrolowali ul. Wczasową w Białobrzegach. W pewnej chwili uwagę policjantów przukuł jadący peugeot. Sposób jazdy kierującego  wskazywał, ze pojazdem może kierować nietrzeźwa osoba. Aby potwierdzić przypuszczenia policjanci zatrzymali samochód do kontroli.

Kierujący mężczyzna został zbadany alkomatem. Okazało się, że ma w organizmie 1,2 promila alkoholu. Na polecenie policjanta, aby mężczyzna podał swoje dane i okazał się dokumentem, kierujący podał nieprawdziwe imię i nazwisko. Jednakże policjanci szybko ustalili prawdziwe personalia zatrzymanego.

Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych, wyszło na jaw, że kierowca nie powinien prowadzić pojazdów mechanicznych gdyż sąd orzekł wobec niego dożywotni zakaz kierowania pojazdami za jazdę po alkoholu.

To nie był jeszcze koniec. W toku dalszych sprawdzeń okazało się, że 33-letni Paweł C. poszukiwany jest przez Sąd Rejonowy w Ostrołęce do odbycia kary 6 miesięcy pozbawienia wolności właśnie za kierowanie pojazdu w stanie nietrzeżwości.   

33-latek, mieszkaniec województwa warmińsko-mazurskiego  będzie teraz odpowiadał przed sądem. Grozi mu wyższy wymiar kary, bo do 5 lat pozbawienia wolności.

ek