Rodzinny „biznes” - Aktualności - KPP w Legionowie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Rodzinny „biznes”

Data publikacji 02.10.2017

Policjanci z Legionowa zatrzymali czterech spokrewnionych ze sobą mężczyzn w wieku od 39 do 63 lat. Dwaj z nich podróżowali nissanem kiedy zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy drogówki. Nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie towar, który przewozili. Skontrolowany samochód wypakowany był po brzegi pociętymi kablami telekomunikacyjnymi. Zatrzymanym mężczyznom przedstawiono po 6 zarzutów dokonania wspólnie i w porozumieniu kradzieży mienia. Czyn ten zagrożony jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Po 7.00 rano policjanci z wydziału ruchu drogowego legionowskiej komendy patrolowali m. Szadki w gminie Serock. W pewnej chwili postanowili zatrzymać do kontroli drogowej auto marki nissan patrol. W samochodzie podróżowało dwóch mężczyzn- 40-letni mieszkaniec powiatu włocławskiego i 63-latek zamieszkały w Szczecinie. Mężczyźni byli spokrewnieni. Policjanci zauważyli, że kontrolowany samochód wypakowany jest po brzegi pociętymi kablami telekomunikacyjnymi. Mężczyźni nie byli w stanie wytłumaczyć policjantom skąd weszli w posiadanie przewodów.

Dalsze intensywne czynności śledczych z Serocka doprowadziły do ustalenia, że kable zostały skradzione, a za przestępstwem kradzieży stoją jeszcze dwaj inni mężczyźni- 39-letni i 60-letni mieszkańcy powiatu włocławskiego, którzy następnego dnia zostali zatrzymani w swoich domach  przez legionowskich kryminalnych i policjantów z serockiego komisariatu.

Jak uprawdopodobnił zebrany materiał dowodowy czterej mężczyźni, którzy okazali się rodziną przez ostatnie tygodnie wspólnie i w porozumieniu dokonywali kradzieży kabli telekomunikacyjnych zakopanych w ziemi na głębokości poniżej metra. Łącznie prawie 3 km kabli zostało skradzionych z terenu powiatu legionowskiego i wołomińskiego. Spokrewnieni mężczyźni byli bardzo dobrze przygotowani do przestępczego procederu. Mieli odpowiedni samochód i wykrywacz do miedzi.        

Podejrzani będą teraz odpowiadać za kradzież mienia. Usłyszeli po 6 zarzutów i przyznali się do winy. Obecnie pokrzywdzony operator telekomunikacyjny szacuje straty. Za przestępstwo kradzieży grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Sprawa jest rozwojowa i podejrzani mogą usłyszeć kolejne zarzuty.

ek

  • zabezpieczone przez policjantów kable telekomunikacyjne
  • policjanci prowadzą zatrzymanego mężczyznę
  • policjanci prowadzą zatrzymanego mężczyznę
  • policjant z zatrzymanym mężczyzną