Kolejny cios w przestępczość narkotykową i trzy tymczasowe areszty - Aktualności - KPP w Legionowie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejny cios w przestępczość narkotykową i trzy tymczasowe areszty

Data publikacji 03.10.2017

W ostatnim czasie policjanci z wydziału wywiadowczo-patrolowego Komendy Stołecznej Policji oraz dzielnicowi z Legionowa zlikwidowali na terenie powiatu dwie plantacje konopi indyjskich. Funkcjonariusze zabezpieczyli prawie 160 krzaków nielegalnej rośliny oraz 940 gramów suszu marihuany. Czterech obywateli Ukrainy w wieku od 18 do 22 lat usłyszało już w prokuraturze zarzuty przygotowania do obrotu znacznej ilości środków odurzających, a trzech z nich zostało tymczasowo aresztowanych przez sąd na trzy miesiące. Grozi im do 12 lat pozbawienia wolności.

Było przed północą kiedy policjanci z wydziału wywiadowczo-patrolowego Komendy Stołecznej Policji pełniący służbę na terenie Legionowa na ul. Moniuszki zwrócili uwagę na zaparkowanego volkswagena. Osoby stojące przy samochodzie podejrzanie się zachowywały, a jedna z nich na widok przejeżdżających pojazdów schowała się za auto. Policjanci przystąpili do legitymowania mężczyzn. Byli to trzej obywatele Ukrainy w wieku 18 i 20 lat. Kiedy funkcjonariusze zajrzeli do środka volkswagena "uderzyła" ich silna woń marihuany. Na tylnym siedzeniu znaleźli 10 krzaków konopi indyjskich. Mężczyźni zostali zatrzymani i przewiezieni do policyjnego aresztu.  

W wyniku podjętych kolejnych czynności policjanci odkryli na terenie Jabłonny plantację konopi indyjskich, skąd pochodziły krzaki znalezione w volkswagenie. Podczas przeszukania mieszkania jednego z mężczyzn, policjanci znaleźli torebkę foliowa, a w niej susz roślinny. W domu innego zatrzymanego mężczyzny znaleziono kolejne porcje suszu roślinnego i zatrzymano czwartego 22-letniego obywatela Ukrainy- podejrzanego w tej sprawie.  

Wszyscy mężczyźni zostali dowiezieni do Prokuratury gdzie usłyszeli zarzuty uczestnictwa w przygotowaniu do obrotu znacznej ilości środków odurzających w postaci 940 gramów marihuany poprzez założenie plantacji. Jak ustalili śledczy konopie zostały zebrane, wysuszone i były przygotowane do sprzedaży.  

Zatrzymani mężczyźni usłyszeli już zarzuty przygotowania do obrotu znacznej ilości środków odurzających. Policjanci i prokurator wystąpili z wnioskami o tymczasowe aresztowanie podejrzanych, do których sąd się przychylił. Za to przestępstwo obywatelom Ukrainy może grozić kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Długo nie trzeba było czekać na kolejny sukces policjantów. Już następnego dnia na terenie miasta znaleźli oni kolejną plantację konopi indyjskich. Na jednej z posesji ujawnili i zabezpieczyli 147 krzewów w różnych fazach wzrostu, które zostały przesłane do dalszych badań. Śledczy ustalą do kogo należy nielegalna uprawa. Obie sprawy mają charakter rozwojowy. 

Dzięki intensywnej pracy  policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Legionowie oraz miejscowej Prokuratury w minionym kwartale br. Sąd Rejonowy w Legionowie pozbawił wolności 25 osób podejrzanych o różne przestępstwa, stosując wobec nich środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

ek

  • ujawniona przez policjantów plantacja konopi indyjskich
  • ujawniona przez policjantów plantacja konopi indyjskich
  • ujawnione przez policjantów krzaki konopi
  • ujawnione przez policjantów krzaki konopi
  • ujawniona przez policjantów plantacja konopi indyjskich
  • zatrzymany przez policjantów podejrzany mężczyzna
  • zatrzymany przez policjantów podejrzany mężczyzna
  • zatrzymany przez policjantów podejrzany mężczyzna
  • zatrzymany przez policjantów podejrzany mężczyzna
Ładowanie odtwarzacza...