Podejrzany o rozbój tymczasowo aresztowany - Aktualności - KPP w Legionowie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Podejrzany o rozbój tymczasowo aresztowany

Data publikacji 05.10.2017

Policjanci z Komisariatu Policji w Nieporęcie ustalili i zatrzymali podejrzanego o dokonanie rozboju. Mężczyzna wpadł w ręce funkcjonariuszy, pomimo iż od zdarzenia minęło kilka miesięcy. 33-letni Kamil D. wspólnie z innym mężczyzną zaatakowali pokrzywdzonego, grozili nożem, pobili go i ukradli złoty łańcuch. 33-latek stanął pod zarzutem rozboju w warunkach recydywy. Sąd rozpatrzył pozytywnie wniosek Policji i Prokuratury o tymczasowy areszt dla podejrzanego i pozbawił go wolności na trzy miesiące.

Na początku marca tego roku policjanci z Nieporętu otrzymali zgłoszenie o rozboju. Z relacji pokrzywdzonego wynikało, że został on zaatakowany przez dwóch mężczyzn. Napastnicy bili i kopali ofiarę. Następnie pod groźbą użycia noża  ukradli pokrzywdzonemu  złoty łańcuch o wartości 5 tysięcy złotych. Sprawcy próbowali też ukraść telefon i portfel pokrzywdzonego, ale nieskutecznie. 

Sprawą zajęli się śledczy. Przeprowadzili ustalenia i sprawdzenia operacyjne, które doprowadziły ich do 33-letniego Kamila D.- mieszkańca Warszawy. Mężczyzna został zatrzymany. Materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu w Prokuraturze zarzutu dokonania rozboju w warunkach recydywy, gdyż mężczyzna był w przeszłości karany za podobne przestępstwo. Sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu dla podejrzanego. Trwają czynności, aby zatrzymać drugiego z podejrzanych.

ek