Wyszedł z więzienia, wrócił do aresztu - Aktualności - KPP w Legionowie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wyszedł z więzienia, wrócił do aresztu

Data publikacji 11.10.2017

Za kierowanie gróźb karalnych oraz uszkodzenie mienia 49-letni Roman W. odbywał już karę pozbawienia wolności przez cztery lata. Mężczyzna kilka dni temu opuścił zakład karny i ponownie, będąc pod działaniem alkoholu, zaczął się agresywnie zachowywać w stosunku do byłej partnerki i jej rodziny. Mężczyzna został zatrzymany, usłyszał zarzuty w warunkach recydywy, a sąd umieścił go w areszcie śledczym na trzy miesiące.

Policjanci z Komisariatu Policji w Nieporęcie otrzymali zgłoszenie, że nietrzeźwy mężczyzna, który niedawno opuścił zakład karny, niszczy wyposażenie domu oraz grozi mieszkańcom pozbawieniem życia. Mało tego, jak ustalili śledczy 49-letni Roman W. pobił swoją byłą partnerkę. Niezwłocznie pod wskazany adres pojechali policjanci z miejscowego komisariatu.

Jak wykazał zgromadzony materiał dowodowy Roman W. będąc pod wpływem alkoholu pobił byłą partnerkę, do której przyjechał po opuszczeniu zakładu karnego. Działanie mężczyzny było brutalne- uderzał głową pokrzywdzonej  o ścianę i kopał ją po całym ciele. Ponadto 49-latek groził kobiecie i jej zięciowi pozbawieniem życia. Na koniec wyłamał drzwi wejściowe do domu oraz zniszczył stół i szafę. Policjanci zatrzymali  agresywnego mężczyznę i osadzili go w policyjnym pomieszczeniu dla osób zatrzymanych.

49-latek stanął pod zarzutem dokonania w warunkach recydywy- kierowania gróźb karalnych, spowodowania lekkich obrażeń ciała oraz zniszczenia mienia na sumę strat przeszło 2 tysięcy złotych. Policjanci i prokuratura skierowała wniosek do sądu zastosowanie środka izolacyjnego jakim jest tymczasowe aresztowanie. Sąd poparł wniosek organów ścigania i umieścił podejrzanego w areszcie śledczym na najbliższe trzy miesiące. 

ek