Działania kontrolo-prewencyjne "Zmierzch" - Aktualności - KPP w Legionowie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Działania kontrolo-prewencyjne "Zmierzch"

Data publikacji 11.10.2017

Od dzisiaj na terenie powiatu legionowskiego policjanci rozpoczynają działania kontrolno-prewencyjne pod nazwą "Zmierzch". Jest to już kolejna akcja po wcześniejszych działaniach "Bezpieczne Legionowo-Bezpieczny Powiat", aby poprawić bezpieczeństwo mieszkańców powiatu, którą postanowił wdrożyć w życie Komendant Powiatowy Policji w Legionowie mł. insp. Krzysztof Smela.

Kolejne już działania kontrolno-prewencyjne, których pomysłodawcą jest szef policjantów pełniących służbę w powiecie legionowskim mł. insp. Krzysztof Smela, rozpoczynają się od dzisiaj. Tym razem akcja ma nazwę "Zmierzch". 

Funkcjonariuszy służących w komendzie i ościennych komisariatach wspierać będą stołeczni policjanci. Mł. insp. Krzysztof Smela wystąpił do Komendanta Stołecznego Policji o udzielenie wsparcie w działaniach, uzyskując zgodę. Oznacza to, że cyklicznie siły wsparcia w postaci policjantów z Oddziałów Prewencji Policji w Warszawie, Wydziałów Ruchu Drogowego oraz Wywiadowczo-Patrolowego Komendy Stołecznej Policji  zobaczyć będzie można na terenie naszego powiatu. 

W praktyce dla mieszkańców działania "Zmierzch" oznaczały będą większą liczbę patroli umundurowanych i "po cywilnemu" pełniących służbę w terenie.

Celem działań podobnie jak poprzednio w przypadku "Bezpiecznego Legionowa- Bezpiecznego Powiatu"  będzie  ograniczenie przestępczości kryminalnej szczególnie uciążliwej dla społeczeństwa  m.in. kradzieży z włamaniami do domów i mieszkań, kradzieży  samochodów oraz rowerów.  

Policjanci będą patrolować osiedla mieszkaniowe, legitymować osoby piesze oraz przeprowadzać kontrole drogowe pojazdów. W przypadku stwierdzenia popełnienia przestępstwa funkcjonariusze będą mieli za zadanie zatrzymać sprawców na "gorącym uczynku" lub w bezpośrednim pościgu.

ek