Dozór za znęcanie się nad rodziną - Aktualności - KPP w Legionowie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dozór za znęcanie się nad rodziną

Data publikacji 20.11.2017

Policyjny dozór, nakaz opuszczenia wspólnego mieszkania oraz zakaz zbliżania się do pokrzywdzonych to środki zapobiegawcze, które zastosował prokurator wobec 38-letniego Roberta B. Mężczyzna został zatrzymany przez serockich funkcjonariuszy, po tym jak jego żona powiadomiła o stosowaniu przez niego przemocy. Mężczyźnie przedstawiono zarzut znęcania się nad rodziną. Za to przestępstwo grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności

Policjanci z Komisariatu Policji w Serocku zostali powiadomieni o przemocy domowej, której miał się dopuszczać  38-latek wobec swojej żony i jej małoletniej córki. Jak ustalili śledczy Robert R. od ponad roku znęcał się psychicznie i fizycznie  nad rodziną. Podczas awantur wyzywał, ośmieszał , popychał i szarpał pokrzywdzone. W toku dalszych czynności procesowych policjanci dokonali zatrzymania mężczyzny.

Zebrany przez policjantów materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie Robertowi B. zarzutu fizycznego i psychicznego znęcania  się nad najbliższymi. Prokurator przychylił się do wniosku funkcjonariuszy i zdecydował o zastosowaniu wobec 38-latka środków zapobiegawczych w postaci policyjnego dozoru, zobowiązując go do stawiennictwa w wyznaczone dni w jednostce Policji, nakazu opuszczenia wspólnie zajmowanego lokalu oraz zakazu zbliżania się do pokrzywdzonych.

js.