Odpowie za paserstwo telefonu - Aktualności - KPP w Legionowie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie za paserstwo telefonu

Data publikacji 27.11.2017

26-latek został zatrzymany przez legionowskich policjantów w związku z posiadaniem telefonu pochodzącego z przestępstwa. Dochodzeniowcy już przedstawili mężczyźnie zarzut paserstwa. Za to przestępstwo grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Odzyskany telefon wkrótce wróci do właściciela.

Policjanci z wydziału kryminalnego legionowskiej  komendy pracowali nad sprawa dotycząća kradziezy telefonu komórkowego z jednego z salonów. Ustalenia operacyjne doprowadziły kryminalnych do obywatela Ukrainy, który był w posiadaniu skardzionego telefonu wartego prawie 2 tysiace złotych.  

Podczas wykonywania czynności na terenie Warszawy policjanci  zatrzymali 26-letniego mężczyznę i znalezli przy nim  poszukiwany telefon komórkowy pochodzący z kradzieży, do której doszło w połowie października tego roku z jednego z salonów telefonów komórkowych  w Legionowie.

Mężczyzna twierdził, że telefon kupił za 700 złotych w jednym z punktów handlowych w Warszawie i nie przypuszczał, że może być kradziony.

26-letni obywatel Ukrainy został zatrzymany, a telefon zabezpieczony. Legionowscy dochodzeniowcy przedstawili już mężczyźnie zarzut za paserstwo. Za to przestępstwo grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Telefon wkrótce wróci do właściciela. Policjanci ustalili już osobę, która sprzedała telefon w lombardzie i wkrótce zostaną z nią przeprowadzone czynności służbowe.  

ek