"Ty też możesz!" Promujemy zawód policjanta. - Aktualności - KPP w Legionowie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

"Ty też możesz!" Promujemy zawód policjanta.

Data publikacji 01.12.2017

Za nami kolejne spotkanie z legionowskimi maturzystami. Podczas wizyty w II Liceum Ogólnokształcącym im. Króla Jana III Sobieskiego przy ul.Królowej Jadwigi licealiści obejrzeli prezentacją multimedialną, film promujący służbę policjantów Komendy Stołecznej Policji oraz wysłuchali opowieści na temat pracy policjanta. Wszystko po to, aby zachęcić młodych ludzi do wstępowania w szeregi Policji.

Policjanci garnizonu stołecznego prowadzą akcję skierowaną do uczniów klas maturalnych mającą na celu zachęcenie młodych ludzi do wstępowania w szeregi Policji. Za nami kolejne spotkanie z licealistami, tym razem z maturzystami z legionowskiego II LO przy ul.Królowej Jadwigi 11.  

Uczestniczący w spotkaniach z młodzieżą policjanci rozdają uczniom poradniki przygotowane przez Wydział Komunikacji Społecznej Komendy Stołecznej Policji we współpracy z Sekcją Doboru Wydziału Kadr. W Komendzie Stołecznej Policji powstał również film promujący służbę w Policji.

W folderze zainteresowani znajdą najważniejsze informacje dotyczące zasad i wymogów, jakie musi spełniać kandydat do pracy w Policji. W publikacji zawarte są również informacje dotyczące poszczególnych etapów procedury kwalifikacyjnej.  

W opracowanej broszurze młodzi ludzie mogą znaleźć także porady ekspertów i odpowiedzi na najbardziej nurtujące ich pytania. Natomiast czynni policjanci i policjantki zachęcają niezdecydowanych do podjęcia wyzwania, jakim jest służba w Policji.

Kolejne spotkania z legionowskimi maturzystami są już planowane.

ek