Bezpieczny senior - Aktualności - KPP w Legionowie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bezpieczny senior

Data publikacji 07.12.2017

Policjantka z legionowskiej komendy zorganizowała kolejne spotkanie z seniorami. Tym razem odbyło się ono ze studentami Uniwersytetu III Wieku w Legionowie. Asp. szt. Justyna Stopińska omówiła tematy dotyczące m.in. zagrożeń wynikających z oszustw metodą na tzw. „wnuczka" czy "policjanta”. Ponadto policjantka przypomniała zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Policjantka zajmująca się profilaktyką społeczną asp. szt. Justyna Stopińska spotkała się ze studentami Uniwersytetu III Wieku. Policjantka omówiła zagrożenia na jakie narażeni są na co dzień starsi ludzie. Mundurowa mówiła o włamaniach, kradzieżach i oszustwach. Podawane były przykłady starszych osób, które zostały wykorzystane przez oszustów wyłudzających pieniądze przez podszywanie się pod członków rodziny lub policjantów. Policjantka przytaczała przykłady i opowiadała o metodach działania oszustów, bo takie przypadki niestety wystąpiły również w powiecie legionowskim. 

Kolejnym tematem spotkania było bezpieczeństwo na drogach. Policjantka wskazała uczestnikom zasady prawidłowych zachowań- jak być bezpiecznym jako pieszy, rowerzysta i kierujacy. Funkcjonariuszka zaapelowała o ostrożność podczas każdej podróży i zwracanie uwagi na innych uczestników ruchu drogowego, a także zachęcała do noszenia elementów odblaskowych aby być widocznym. 

Ponadto policjantka przedstawiła działanie wirtualnego narzędzia tj. "Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa". Uczestnicy spotkania dzielili się własnymi spostrzeżeniami oraz doświadczeniami. Od policjantki seniorzy otrzymali ulotki informacyjne ostrzegające przed oszustami. 

Asp. szt. Justyna Stopińska  apelowała, aby w przypadku oszustwa, jego próby lub zauważenia czegokolwiek niepokojącego zawiadamiać Policję na numer alarmowy. Seniorzy w skupieniu wysłuchali wszystkich policyjnych rad, a przy tym bardzo żywo uczestniczyli w dyskusji. 

ek

  • Bezpieczny senior
  • Bezpieczny senior
  • Bezpieczny senior