Areszt za rozbój na kurierze - Aktualności - KPP w Legionowie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt za rozbój na kurierze

Data publikacji 03.01.2018

Policjanci z Komisariatu Policji w Jabłonnie w wyniku ustaleń operacyjnych dotarli do podejrzanego o dokonanie rozboju. Funkcjonariusze zatrzymali 25-letniego Radosława Ż., który w sierpniu ubiegłego roku najprawdopodobniej w chwili, kiedy odbierał zamówioną paczkę, na klatce schodowej w bloku, zaatakował kuriera i ukradł mu gotówkę w kwocie ponad 2 tysięcy złotych. Wobec mężczyzny sąd zastosował tymczasowy areszt na dwa miesiące.

W sierpniu tamtego roku do  Komisariatu Policji w Jabłonnie wpłynęło zgłoszenie dotyczące rozboju. Pokrzywdzonym był pracownik firmy kurierskiej, który na klatce schodowej jednego z bloków w Jabłonnie został zaatakował przez osobę odbierającą od niego przesyłkę. Sprawca uderzył ofiarę pięścią w głowę i twarz, a potem ukradł mu pieniądze w kwocie przeszło 2 tysiące złotych. Jak ustalili policjanci, napastnik napadł na kuriera kiedy ten wyjął plik pieniędzy, żeby wydać resztę mężczyźnie, który płacił za przesyłkę. 

Funkcjonariusze przez kilka miesięcy dokładnie analizowali wszystkie informacje, dokonywali sprawdzeń i przeprowadzili niezbędne czynności operacyjne. W następnym etapie poszukiwali ustalonego podejrzanego Radosława Ż., mieszkańca powiatu wołomińskiego, który był już w przeszłości notowany przez Policję.

Śledczy zgromadzili materiał dowodowy i doprowadzili 25-latka do prokuratury. Tam prokurator przesłuchał podejrzanego, przedstawił mu zarzut rozboju i skierował sparwę do sądu wnioskując o tymczasowy areszt. Sąd zastosował tymczasowy areszt wobec podejrzanego na dwa miesiące. Za rozbój grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

ek