Akcja "Trzeźwy poranek- nie kieruję na kacu" - Aktualności - KPP w Legionowie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Akcja "Trzeźwy poranek- nie kieruję na kacu"

Data publikacji 09.01.2018

Ponad 800 skontrolowanych kierujących, a wśród nich dwóch w stanie nietrzeźwości. Rekordzista miał we krwi 1,8 promila alkoholu. Poranna poniedziałkowa akcja pod nazwą „Trzeźwy poranek- nie prowadzę na kacu” była prowadzona w wyznaczonych punktach całego powiatu legionowskiego. Działania 17 policjantów z legionowskiej komendy i podległych komisariatów wspólnie z policjantami z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji skierowane były na zbadanie stanu trzeźwości jak największej liczby kierujących pojazdami.

Wczoraj o świcie  policjanci z wydziału ruchu drogowego KPP Legionowo oraz ościennych komisariatów wspólnie z kolegami z Komendy Stołecznej Policji  przeprowadzili kontrole kierujących w ramach akcji „Trzeźwy poranek- nie kieruję na kacu”. Licznie zgromadzonych funkcjonariuszy można było spotkać w wyznaczonych punktach na terenie całego powiatu: w Legionowie na skrzyżowaniu ulicy Zegrzyńskiej ze Strużańską, w Serocku na ul. Pułtuskiej i w okolicach zapory w Dębe, w Nieporecie na ul. Jana Kazimierza. Jeżeli chodzi o gminę Wieliszew policjanci ustawili punkt kontrony w Olszewnicy na ul. Nowodworskiej, w Jabłonnie natomiast obecni byli na ul. Modlińskiej przed skrzyżowaniem z drogą krajową nr 61.  

W przeciągu czterech godzin skontrolowanych zostało przeszło 800 kierujących. W ręce Policji wpadło 2 nietrzeźwych uczestników ruchu drogowego. 

Rekordzistą okazał się 51-letni kierujący samochodem cieżarowym marki scania, u którego alkomat wskazał 1.8 promila. 51-latka zatrzymali policjanci z Serocka. Kolejny nietrzeźwy, który został zatrzymany przez policjantów z drogówki podczas wczorajszych działań to 57-letni kierujacy fiatem. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie 0,8 promila alkoholu. Do zatrzymania mężczyzny doszło na ul. Zegrzyńskiej w Legionowie. Obaj kierujacy wkrótce usłyszą zarzuty grozi im kara nawet do dwóch lat pozbawienia wolności i zakaz prowadzenia pojazdów. 

Działania „Trzeźwy poranek-nie prowadzę na kacu” będą cyklicznie przeprowadzane przez legionowskich policjantów na terenie całego powiatu. Celem tych działań jest wyeliminowanie z naszych dróg osób, które siadają za kierownicę po wypiciu alkoholu i stwarzają olbrzymie zagrożenie dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego. 

ek 

  • Akcja Trzeźwy poranek- nie kieruję na kacu"
  • Akcja "Trzeźwy poranek- nie kieruję na kacu"
  • Akcja "Trzeźwy poranek- nie kieruję na kacu"
  • Akcja "Trzeźwy poranek- nie kieruję na kacu"