JESTEM ODPOWIEDZIALNY – JADĘ BEZPIECZNIE - Aktualności - KPP w Legionowie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

JESTEM ODPOWIEDZIALNY – JADĘ BEZPIECZNIE

To nazwa kolejnych wspólnych działań prewencyjno-kontrolnych policjantów z drogówki przeprowadzonych dzisiaj w godzinach porannych i popołudniowych na drogach powiatu legionowskiego. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego legionowskiej komendy wraz z policjantami z podległych komisariatów oraz Zakładu Ruchu Drogowego Centrum Szkolenia Policji w Legionowie i funkcjonariuszami WRD KSP mieli jeden cel: poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Po raz kolejny, w godzinach 09:00-14:00 na drogach krajowych i wojewódzkich powiatu legionowskiego wspólne działania przeprowadziła legionowska drogówka, słuchacze kursu specjalistycznego w zakresie ruchu drogowego, oraz policjanci z WRD KSP.

Podejmowane czynności polegały m.in. na kontroli prędkości pojazdów, sprawdzaniu trzeźwości kierujących oraz korzystania z pasów bezpieczeństwa przez wszystkich podróżujących , a także stanu technicznego pojazdów. Ponadto policjanci reagowali na wszystkie ujawnione w ruchu drogowych inne przewinienia kierujących, które zaprzeczały nazwie działań „Jestem odpowiedzialny – jadę bezpiecznie”

Okazało się, że wielu kierujących pojazdami nie stosowało się do zasad ruchu drogowego. Funkcjonariusze skontrolowali kilkadziesiąt pojazdów. Wielu kierujących przekraczało dozwoloną prędkość. Policjanci wystawili 27 mandatów karnych. Zatrzymali jedno prawo jazdy, za przekroczenie dozwolonej prędkości powyżej 50 km/h.  Za zły stan techniczny pojazdów, w 2 przypadkach zatrzymali dowody rejestracyjne.

Już wkrótce, planowane są kolejne wspólne działania. Są one możliwe dzięki porozumieniu między p.o. Komendanta Powiatowego Policji w Legionowie podinsp. Anną Jędrzejewską- Szpak i Komendant Centrum Szkolenia Policji w Legionowie insp. Anną Rosół. 

 

JF

 

  • Policjant podczas czynności
  • Policjant podczas czynności
  • Policjantka podczas czynności