GROZIŁ I NISZCZYŁ, ZOSTAŁ ARESZTOWANY - Aktualności - KPP w Legionowie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

GROZIŁ I NISZCZYŁ, ZOSTAŁ ARESZTOWANY

Data publikacji 05.02.2018

Policjanci z Komisariatu w Nieporęcie zatrzymali 52 –letniego Zbigniewa P., podejrzanego o wielokrotne, bezprawne grożenie pracownikom Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Nieporęcie, kuratorowi sądowemu oraz zniszczenie opon w kilku zaparkowanych przed budynkiem GOPS-u pojazdach. Sąd aresztował mężczyznę na 3 miesiące.

 

Pod koniec stycznia policjanci z Nieporętu zatrzymali, znanego im z wcześniejszych kontaktów służbowych Zbigniewa P. Mężczyzna poprzecinał wszystkie opony w zaparkowanych przed GOPS-em 4 pojazdach.

 

Funkcjonariusze ustalili, że już w grudniu ub.r.  52-latek, początkowo telefonicznie, a później także w rozmowach bezpośrednich, chcąc wymusić przydzielenie zasiłku, groził pozbawieniem życia oraz zniszczeniem mienia kilku pracownikom GOPS-u. Groźby bezprawne kierował także do kuratora sądowego, żądając wydania zaświadczenia oraz zapomogi finansowej dla swojego syna.

 

Sąd Rejonowy w Legionowie przychylił się do popartego materiałem dowodowym zebranym przez policjantów wniosku Prokuratury Rejonowej w Legionowie i aresztował Zbigniewa P. na 3 miesiące. Mężczyźnie grozi  kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 

JF