PODEJRZANI O ROZBÓJ W ARESZCIE - Aktualności - KPP w Legionowie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

PODEJRZANI O ROZBÓJ W ARESZCIE

Data publikacji 06.02.2018

Dwóch mężczyzn napadło przechodnia w przejściu podziemnym. Bijąc swoją ofiarę po całym ciele, zabrali torbę z rzeczami codziennego użytku, 25 zł po czym rozbiegli się w różnych kierunkach. Po kilku minutach od rozboju byli w rękach policjantów z KPP Legionowo. Decyzją sądu najbliższe 3 miesiące spędzą w areszcie. Grozi im do 12 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w ubiegły piątek, około godziny 22:35 w przejściu podziemnym na terenie stacji PKP Legionowo Przystanek .Oficer dyżurny legionowskiej komendy otrzymał informację o pobiciu mężczyzny. Natychmiast skierował na miejsce zdarzenia, dbających o bezpieczeństwo Legionowa policjantów.

Na miejscu zdarzenia, funkcjonariusze ustalili stan zdrowia pokrzywdzonego mężczyzny, rysopisy sprawców oraz ich sposób działania. Z informacji wynikało, że dwóch  mężczyzn brutalnie zaatakowało przechodnia w podziemnym przejściu. Sprawcy wykorzystali bezbronność idącego przed nimi mężczyzny, który nie widział zbliżającego się z tyłu niebezpieczeńtwa.

Pokrzywdzony zaatakowany ciosem w tył głowy przewrócił się, upadając na twarz. Zdołał jednak  przekręcić się na plecy i zobaczył dwóch bijących go po całym ciele mężczyzn. Napastnicy zabrali ofierze podręczna torbę, przedmioty codziennego użytku, 25 zł i uciekli w różnych kierunkach. Patrolowcy z legionowskiej komendy po błyskawicznej analizie uzyskanych informacji  oraz upewnieniu się, że życie pokrzywdzonego w rozboju mężczyzny nie jest zagrożone, przystąpili do sprawdzenia  terenu.

Po kilku minutach od zdarzenia, na jednej z ulic Legionowa, zatrzymali podejrzanych o rozbój Marcina C., lat 36 oraz Jakuba C., lat 21, a także  odzyskali większość skradzionego mienia. Sąd Rejonowy w Legionowie przychylił się do wniosku prokuratora i policjantów prowadzących sprawę, aby obaj podejrzani najbliższe 3 miesiące spędzili w areszcie. Grozi im do 12 lat pozbawienia wolności.

JF

Ładowanie odtwarzacza...