OSTROŻNIE NA LODZIE - Aktualności - KPP w Legionowie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

OSTROŻNIE NA LODZIE

Data publikacji 07.02.2018

Wchodzenie na zamarznięte zbiorniki wodne zawsze jest ryzykowne. Lód ulega ciągłym zmianom, również dobowym i nigdy nie ma tej samej grubości na całym zbiorniku. Poruszanie się po lodzie bez odpowiedniej wiedzy i sprzętu asekuracyjnego może zakończyć się tragicznie! Bezwzględnie powinno unikać się samodzielnego przebywania na lodzie.

Zima w pełni i  aura coraz częściej  doświadcza nas ujemnymi temperaturami. Widać to zwłaszcza na pokrytych lodem akwenach wodnych. Tymczasem wchodzenie na zamarznięte zbiorniki wodne zawsze jest ryzykowne. Lód ulega ciągłym zmianom, również dobowym i nigdy nie ma tej samej grubości na całym zbiorniku. Jego grubość i wytrzymałość jest zmienna i zależy nie tylko od warunków atmosferycznych, ale także od specyfiki samego zbiornika - jego linii brzegowej, głębokości, dopływów czy budowli wodnych. Bez odpowiedniej wiedzy i sprzętu poruszanie się po tafli lodu jest śmiertelnie niebezpieczne i może zakończyć się tragicznie!

Aby uniknąć wypadków związanych z pobytem w pobliżu pokrytych lodem akwenów, warto stosować się do kilku rad. Pod żadnym warunkiem nie ślizgajmy się na zamarzniętych rzekach i jeziorach. Kontrolujmy, gdzie bawią się nasze dzieci. Uczulmy je na niebezpieczeństwo, jakie niesie ze sobą zabawa na zamarzniętych rzekach i jeziorach. Sprawdźmy czy w razie potrzeby będą umiały wezwać pomoc. Wyposażmy młodsze pociechy  w kartkę w wewnętrznej kieszeni kurtki, z ważnymi numerami telefonów. Uczmy przewidywania i unikania sytuacji zagrażających życiu i zdrowiu.

Bezpieczne ślizganie się gwarantuje nam tylko sztuczne lodowisko.

 

JF/Komisariat Rzeczny Policji

  • 1
  • 2
  • Tablica informacyjna