POLICYJNA EDUKACJA O ZAGROŻENIACH W INTERNECIE - Aktualności - KPP w Legionowie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

POLICYJNA EDUKACJA O ZAGROŻENIACH W INTERNECIE

Data publikacji 08.02.2018

Cyberprzemoc i zagrożenia w Internecie oraz odpowiedzialność karna nieletnich były tematem spotkania zorganizowanego dla uczniów Szkoły Podstawowej im. płk Stanisława Królickiego w Izabelinie. Policjantki prowadzące spotkanie przestrzegały młodzież przed niewłaściwym korzystaniem z portali społecznościowych i zawieraniem podejrzanych znajomości w sieci. Tłumaczyły także, że popełnianie przestępstwa w Internecie jest tak samo karalne jak w realnym świecie.

Cyberprzestępczość i odpowiedzialność karna nieletnich  to tematy, które policjanci poruszają podczas spotkań z dziećmi i młodzieżą. O tym, jakie zagrożenia można spotkać w Internecie, policjanci mówią bardzo często, spotykając się  z uczniami szkół w całym powiecie. Podczas rozmów z młodzieżą tłumaczą, że udostępnianie zdjęć, adresów oraz innych danych osobowych  mogą wykorzystać internetowi przestępcy, którzy często podszywają się pod małoletnich, aby  wzbudzić ich zaufanie i nawiązać znajomość.

W ubiegłym tygodniu funkcjonariusze z legionowskiej komendy: podkom Emilia Kuligowska oraz asp.szt Monika Wasiak podczas spotkania z uczniami  klas 1-3 oraz 4-7 Szkoły Podstawowej w Izabelinie, uczulały dzieci i młodzież na istnienie cyberprzestępców.

Policjantki podawały liczne przykłady - obrazujące uczniom, w jaki sposób można popełnić przestępstwo w sieci oraz jak cyberprzestępca może wykorzystać zdobyte w Internecie informacje. Także do tego, żeby szantażować dziecko w znanym tylko sobie celu.

Spotkanie miało również uzmysłowić uczniom, że przezorność i ograniczone zaufanie to cechy, które powinien mieć w sobie każdy młody internauta surfujący w sieci. Na koniec była też mowa na temat uzależnienia od Internetu.

W trwającym blisko 2 godziny spotkaniu uczestniczyło około 200 uczniów. Policjantki odpowiadały na liczne, frapujące dzieci i młodzież pytania.

JF

  • Spotkanie z uczniami
  • Spotkanie z uczniami
  • Spotkanie z uczniami