REAGUJ, NIE TOLERUJ - Aktualności - KPP w Legionowie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

REAGUJ, NIE TOLERUJ

Data publikacji 13.02.2018

Dzięki reakcji mieszkańców Legionowa kolejny amator jazdy „na podwójnym gazie” wpadł w ręce drogówki z legionowskiej komendy. Policjanci zatrzymali prawo jazdy i udaremnili dalszą jazdę seatem Robertowi C., lat 45, u którego alkomat wykazał ponad 2,5 promila alkoholu. Teraz za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi mu do 2 lat więzienia.

Wczoraj, tuż przed godz. 8 mieszkańcy jednego z osiedli w Legionowie powiadomili dyżurnego legionowskiej komendy o dziwnym zachowaniu kierowcy, który jeździł po osiedlowym parkingu seatem. Mężczyzna kilkakrotnie wsiadał do swojego pojazdu, przejeżdżał kilka metrów, parkował na chodniku utrudniając pieszym przejście i wysiadał z samochodu.

Dyżurny natychmiast skierował na miejsce zdarzenia patrol z wydziału ruchu drogowego legionowskiej komendy. Po przybyciu na miejsce policjanci ustalili, że 45-letni Robert C. będąc nietrzeźwym kierował seatem, naruszając art. 178 a par 1 kodeksu karnego. Badanie alkomatem wykazało u mężczyzny ponad 2, 5 promila alkoholu.  

Policjanci uniemożliwili dalszą jazdę Robertowi C. i zatrzymali mu prawo jazdy. Wkrótce zostanie przesłuchany i usłyszy zarzuty. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi mu do 2 lat więzienia.

 

JF