Zarzuty za kradzież karty płatniczej i dokonane transakcje - Aktualności - KPP w Legionowie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zarzuty za kradzież karty płatniczej i dokonane transakcje

Data publikacji 05.03.2018

Kryminalni z legionowskiej komendy zatrzymali 30-latka, który w czterech różnych sklepach na terenie Legionowa płacił skradzioną wcześniej kartą płatniczą. Mężczyzna usłyszał zarzuty dokonania kradzieży z włamaniem. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Kilkanaście dni temu  do legionowskiej komendy zgłosił się mężczyzna i zawiadomił, że skradziono mu kartę płatniczą. Jak ustalili  policjanci, pokrzywdzony był na spotkaniu towarzyskim i w nieznanych mu okolicznościach stracił swoją kartę. Śledczy ustalili także, że skradzioną kartą już ktoś czterokrotnie płacił, zbliżając ją do terminali płatniczych bez wpisania  numeru pin w czterech różnych sklepach na terenie Legionowa.

Policjanci sprawdzili wszystkie okoliczności związane z kradzieżą karty i miejsca, w których  wykorzystano ją do późniejszych zakupów. Śledczy analizując zdobyte informacje bardzo szybko nabrali podejrzeń, że kradzieży karty i późniejszych transakcji płatniczych dokonał znany im,  30-letni mieszkaniec powiatu legionowskiego.

Śledczy z legionowskiej komendy zebrali materiał dowodowy potwierdzający ich podejrzenia i zatrzymali 30-latka. Podczas czynność procesowych z zatrzymanym, policjanci potwierdzili swoje podejrzenia, że to właśnie on dokonał przestępstwa. Okazało się, że 30-latek był przekonany o swojej bezkarności. Dla zmylenia policjantów, tego samego dnia, w czterech różnych miejscach na terenie Legionowa robił  drobne zakupy, zbliżając skradzioną kartę do terminali płatniczych. Łącznie za cztery kupione rzeczy zapłacił 83 zł i wyrzucił skradzioną kartę do kosza.

Zatrzymany mężczyzna usłyszał cztery zarzuty z art. 279 par 1 kodeksu karnego. Grozi mu do 10 lat więzienia.

jf