Kolejny zatrzymany z marihuaną - Aktualności - KPP w Legionowie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejny zatrzymany z marihuaną

Data publikacji 06.03.2018

Policjanci z Serocka zatrzymali 19-latka podejrzanego o posiadanie środków odurzających. Funkcjonariusze znaleźli przy mężczyźnie ponad 5 gramów marihuany. Arkadiusz R. został zatrzymany i usłyszał zarzut posiadania środków odurzających oraz ich bezpłatnego udzielania innym osobom. Za takie przestępstwa grozi do 3 lat więzienia.

W sobotnie popołudnie mundurowi z komisariatu w Serocku, na terenie jednego z ośrodków wypoczynkowych w Zegrzu zauważyli 4 mężczyzn. Miejsce spotkania wzbudzało w policjantach podejrzenia, że mężczyźni mogą mieć coś do ukrycia. Sytuacja wymagała lepszego przyjrzenia się sprawie i na miejscu pojawili się także kryminalni z komisariatu w Serocku.

Policjanci wspólnie przystąpili do działań. Podjęli interwencje wobec czterech mężczyzn i nie pomylili się. W ubraniu 19-letniego Arkadiusza R. funkcjonariusze znaleźli foliową torebkę z zielonym suszem w środku. Policjanci podejrzewali, że była to marihuana i zatrzymali 19 latka. Wszyscy mężczyźni trafili na komisariat w Serocku. Badania potwierdziły podejrzenia policjantów, że znaleziony przy Arkadiuszu R. susz  to marihuana o wadze przekraczającej 5 gramów.

Śledczy ustalili także, że 19 latek już wcześniej udzielał nieodpłatnie środki odurzające innym osobom. Arkadiusz R. usłyszał zarzut posiadania marihuany oraz dwa zarzuty dotyczące dwukrotnego nieodpłatnego udzielania tego środka odurzającego innym osobom.

Za oba typy przestępstw grozi kara do 3 lat pobawienia wolności.

jf